Nujna veterinarska pomoč za pse in mačke in telefonska številka stalne pripravljenosti.
Srečanje partnerjev projekta "¨BestCHEESE" v Turčiji

Od 20. do 24. septembra 2021 je v mestu Eskisehir v Turčiji v okviru projekta Erasmus+ potekalo srečanje z naslovom: "Spoznavanje tradicionalne tehnologije pridelave sira in standardnih postopkov v luči zahtev Evropske unije - BestCHEESE".
Srečanje je organiziral Direktorat za kmetijstvo in gozdarstvo v Eskisehirju. Cilj projekta je standardizirati proizvodnjo mlečnih izdelkov z oblikovanjem nacionalnih higienskih in proizvodnih standardov.
V projekt so skupaj z Veterinarsko fakulteto Univerze v Ljubljani vključene še raziskovalne inštitucije iz Turčije (Direktorat za kmetijstvo in gozdarstvo Eskisehir, Veterinarska fakulteta Univerze v Ankari, Direktorat za kmetijstvo in gozdarstvo Batman), Italije (Azienda Sanitaria Provinciale di Agrigento) in Slovaške (Fakulteta za kmetijstvo v Nitri). Srečanja sta se kot predstavnika Slovenije udeležila Tilen Vake, dr. vet. med., in Neža Žnidaršič, dr. vet. med., z Veterinarske fakultete.

Krajinski direktor za kmetijstvo in gozdarstvo v Eskişehirju Ender Muhammed Gümüş je z uvodnim nagovorom otvoril srečanje. Koordinatorka projekta, dr. Hatice Olcay, dr. vet. med, je predstavila projektne dejavnosti, vplive in pričakovane izsledke. V času obiska so udeleženci obiskali štiri proizvodnje sira in mlečnih izdelkov (Mlekarno Yeşilçay, TMR Food, Mlekarno Tarım Kredi in Združenje proizvajalcev mleka Mahmudiye-Çifteler). Del srečanja so predstavljala tudi predavanja vseh sodelujočih, ki so se osredotočala na tehnološke procese in evropske higienske standarde pri proizvodnji tradicionalnih sirov. Neža Žnidaršič in Tilen Vake sta predstavila proizvodnjo slovenskih sirov z zaščitenim geografskim poreklom, Tolminca, Mohanta, Bovškega in Nanoškega.

Nadaljnja projektna srečanja bodo potekala v evropskih partnerskih državah, načrtovan je tudi obisk v Sloveniji. Zaključki tega projekta bodo podlaga za razvoj inovativnih strokovnih pristopov, ki bodo vodili k posodobitvi proizvodnje in predelave mleka v smislu standardov kakovosti in nadzora v državah EU. Glavni rezultat projekta je 10 lekcij v petih različnih jezikih, dostopnih vsem, in dva različna modula usposabljanja.
Knjižnica
Bogat izbor domače in tuje strokovne literature s področja veterinarske medicine in drugih ved.
Sprejem vzorcev
Vzorce sprejemamo na večih lokacij po vsej Sloveniji. Oglejte si kje vse.
Lokacija
Gerbičeva 60
SI-1000 Ljubljana
Slovenija
Main navigation
-
Izobraževanje
- Informativni dan
- Zakaj postati veterinar?
- Dodiplomski študij
- Podiplomski študij
- Pripravništvo
- Poletne šole
- Permanentno izobraževanje
- Strokovno izpopolnjevanje
- Mednarodna dejavnost
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- Po kreativni poti do znanja
- Tutorstvo
- Obštudijske dejavnosti
- Karierni centri UL
- Alumni
- Študentske organizacije in društva
- Kakovost študija
- Klinike
- Diagnostika
- Dobrobit
- NVI
- Raziskovanje
- O nas
- Hub