S prijavo na Erasmus+ SMS (Student Mobility for Studies) lahko del svojega rednega študija opravite na eni od tujih visokošolskih institucij.
Erasmus+ SMS
Kaj je Erasmus+ SMS?
Erasmus+ SMS (Student Mobility for Studies) omogoča študentom, da del svojih rednih študijskih obveznosti opravijo na eni od visokošolskih institucij, s katerimi ima Veterinarska fakulteta sklenjen medinstitucionalni sporazum.
Erasmus+ mobilnost (za namen študija in/ali za namen praktičnega usposabljanja) lahko na enovitem magistrskem študiju traja skupaj 24 mesecev, na doktorskem študiju pa skupaj 12 mesecev.
Dodatne informacije lahko najdete na spletni strani Univerze v Ljubljani.
Erasmus+ informacije UL
Akreditacijska številka za program Erasmus+ 2021-2027 |
101009159 - ECHE UL | |
Tip akreditacije |
ERAPLUS-ECHE | |
PIC (Participant Identification Code) |
999923240 | |
Erasmus code |
SI LJUBLJA01 | |
OID (Organisational Identification Code) |
E10209243 |
Splošne informacije
Na razpis za Erasmus+ študijsko izmenjavo se prijavite v roku, ki je določen v vsakokratnem razpisu. Aktualni razpis je objavljen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Obvestila (Razpisi Erasmus+).
Razpis za prijave na Erasmus+ študijsko izmenjavo izide praviloma vsako leto ob koncu koledarskega leta za prihodnje študijsko leto.
Za prijavo morate izpolnjevati naslednje kriterije:
- vpisani ste na Veterinarsko fakulteto UL (imate aktiven status študenta),
- vpisani ste vsaj v drugi letnik dodiplomskega študija (v času izvedbe pa vsaj v tretji letnik dodiplomskega študija),
- niste prekoračili 24 oz. 12 mesecev študijske izmenjave ali prakse na enovitem magistrskem oz. doktorskem študiju na VF,
- poravnane imate vse finančne obveznosti z naslova programa Erasmus+.
Erasmus+ študijsko izmenjavo lahko opravljate na eni od tujih univerz, s katerimi ima VF sklenjen medinstitucionalni sporazum za namen študijskih izmenjav. Za dodiplomske študente so na voljo:
- University of Veterinary Medicine Vienna (Avstrija)
- University of Copenhagen, Faculty of Health and Medical Sciences, School of Veterinary Medicine and Animal Science (Danska)
- Lithuanian University of Health Sciences, Faculty of Veterinary Medicine (Litva)
- University of Veterinary Medicine Budapest (Madžarska)
- University of Veterinary Medicine Hannover, Foundation (Nemčija)
- Catholic University of Valencia “San Vicente Mártir”, Faculty of Veterinary Medicine (Španija)
Podrobnejše informacije za vsako institucijo najdete v sporazumih in na povezavah, ki se nahajajo na spletni strani Mobilnost po državah.
Erasmus+ študijske izmenjave ne morete opravljati v državi univerze pošiljateljice (Slovenija), v državi svojega stalnega bivališča in v državi, katere državljan ste.
Izbrani študent programa Erasmus+ ni samodejno upravičen do Erasmus+ finančne pomoči. VF izbranega študenta nominira na Univerzo v Ljubljani, študent pa mora za Erasmus+ finančno pomoč ter morebitne dodatke zaprositi preko spletne prijave na VIS UL. Po oddaji prijavne dokumentacije študent z UL podpiše Sporazum o Erasmus+ nepovratnih sredstvih, ki opredeljuje pravice, obveznosti in odgovornosti študenta pri dodelitvi finančne pomoči.
Finančna pomoč je lahko odobrena samo za čas trajanja študijskih obveznosti v tujini. Do Erasmus+ finančne pomoči je študent upravičen samo v času fizične mobilnosti (ne pa tudi virtualne).
Višina Erasmus+ finančne pomoči je odvisna od države mobilnosti (glede na višino bivalnih stroškov).
Študent, ki prejme Erasmus+ dotacijo, je še naprej upravičen prejemati morebitno drugo štipendijo (državno, Zoisovo, kadrovsko itd.).
Finančna pomoč mora biti študentu izplačana pred začetkom mobilnosti, zato mora biti vsa dokumentacija urejena vsaj 10 dni pred pričetkom mobilnosti.
Študent vse zadeve v zvezi z Erasmus+ finančno dotacijo ureja z UL, v primeru nejasnosti pa se obrne na odgovorno osebo na UL.
Erasmus+ spletna jezikovna podpora (Online Linguistic Support - OLS) študentom omogoča preverjanje in vrednotenje jezikovnega znanja, ki ga bodo uporabljali na mobilnosti.
Vsi izbrani Erasmus+ študenti, z izjemo naravnih govorcev, morajo pred in po zaključku mobilnosti opraviti spletno jezikovno preverjanje iz glavnega jezika, ki ga bodo uporabljali pri študiju, preko portala OLS. Rezultat preverjanja je sestavni del prijavne in zaključne dokumentacije.
Če je rezultat preverjanja znanja jezika B1 ali manj, je študentu avtomatsko dodeljen spletni jezikovni tečaj. Ostali študenti imajo na podlagi izražene želje možnost spletnega tečaja, pri čemer lahko izberejo spletni tečaj za glavni jezik mobilnosti ali za jezik države. Če je bil rezultat spletnega preverjanja jezika pred odhodom na mobilnost C2, študentu ni treba opraviti spletnega preverjanja jezika ob koncu mobilnosti.
Študent vse zadeve v zvezi z Erasmus+ spletno jezikovno podporo ureja z UL, v primeru nejasnosti pa se obrne na odgovorno osebo na UL.
Na razpis za Erasmus+ študijsko izmenjavo se prijavite v roku, ki je določen v vsakokratnem razpisu. Aktualni razpis je objavljen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Obvestila (Razpisi Erasmus+). Navodila za oddajo prijave so navedena v razpisu.
Za prijavo izpolnite e-prijavo preko portala VIS ter ji priložite:
- potrdilo o opravljenih izpitih, ki ga natisnete s portala VIS,
- motivacijsko pismo in
- potrdilo o izkazovanju ustrezne ravni znanja tujega jezika, ki ga boste uporabljali na izmenjavi (priložite lahko maturitetno spričevalo, iz katerega je razvidna ocena tujega jezika, ali v potrdilu o opravljenih izpitih označite oceno opravljenega tujega jezika ali priložite drug formalni certifikat o pridobljeni stopnji znanja tujega jezika).
Izpolnjeno prijavo (izpis prijave s portala VIS) z vsemi potrebnimi dokazili (potrdilo o opravljenih izpitih, motivacijsko pismo in potrdilo o izkazovanju ustrezne ravni znanja tujega jezika) posredujte Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si.
Komisija za mednarodno sodelovanje bo pri ocenjevanju vlog upoštevala študijski uspeh (od 0 do 10 točk), motivacijo (od 0 do 10 točk) in stopnjo znanja tujega jezika (od 0 do 10 točk). Rezultati se objavijo na spletni strani Mednarodna dejavnost (pod Obvestila - Rezultati razpisov Erasmus+), o izboru pa boste obveščeni tudi s sklepom.
Ko imate odobreno prijavo na Erasmus+ študijsko izmenjavo, vas bo VF nominirala na UL in na želene tuje institucije. Od UL in tujih institucij boste prejeli navodila za prijavo in druge pomembne informacije. Pozorno preberite in natančno upoštevajte prejeta navodila in roke.
Minimalno število kreditnih točk (ECTS), ki jih morate v skladu s pravili programa Erasmus+ pridobiti v tujini in vam bodo priznane na VF, je 20 ECTS za vsak semester (oz. 40 ECTS za celo študijsko leto).
Na študijski izmenjavi v tujini lahko opravljate le predmete letnika, v katerega boste vpisani v času študijske izmenjave, ne morete pa opravljati predmetov višjih ali nižjih letnikov.
Za nabor predmetov, s katerimi bi nadomestili obvezne predmete letnika na VF, pregledate predmetnik tuje institucije, na kateri nameravate opravljati študijsko izmenjavo, in glede na predmetnik VF izberete primerljive tuje predmete. Za izbrane domače in tuje predmete pridobite učne načrte. Predmetnik in učne načrte tujih predmetov pridobite neposredno od tuje institucije, predmetnik in učne načrte obveznih predmetov na VF pa od Pisarne za raziskovanje in mednarodno sodelovanje (prošnjo za posredovanje pošljite na VFinternational@vf.uni-lj.si in v njej navedite polne nazive predmetov, za katere želite pridobiti učne načrte). Glede na učne načrte domačih in tujih predmetov naredite primerjavo in izpolnite Vlogo za odobritev priznavanja tujih predmetov (Priloga 2 Navodil MIŠVF, ki je dostopna na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Navodila in obrazci) po navodilih, ki so sestavni del vloge. Izpolnjeno vlogo v formatu Word skupaj z učnimi načrti navedenih predmetov pošljite Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si. Če učni načrti tujih predmetov, ki jih prejmete od tuje institucije, niso v angleškem jeziku, morate zagotoviti (uradne ali neuradne) prevode učnih načrtov v slovenski ali angleški jezik, ki jih priložite vlogi. O vlogi odloča Komisija za študentske zadeve VF, ki za vsak obvezni predmet na VF odobri ali zavrne priznavanje predmeta. Glede na seznam odobrenih predmetov lahko izpolnite študijski sporazum za študij. Za vse obvezne predmete na VF, katerih priznavanje je KŠZ zavrnila, lahko vložite novo vlogo za odobritev priznavanja tujih predmetov.
Za nabor predmetov, s katerimi bi nadomestili izbirne predmete letnika na VF, si lahko prosto izberete predmete, ki so vam na voljo na tuji instituciji, razen predmetov, ki ste jih že opravljali ali opravili na VF. Izbrani tuji predmeti morajo obsegati enako ali višje število kreditnih točk kot izbirni predmeti na VF.
Če se želite v tujini udeležiti dodatnih izobraževalnih vsebin poleg tistih, ki so potrebne v okviru vašega študijskega programa, morajo biti dodatne kreditne točke prav tako navedene v vašem študijskem sporazumu za študij.
Ko ste sprejeti na študijsko izmenjavo, pripravite tripartitni študijski sporazum za študij (v skladu z dogovori o priznavanju izpitov na VF). Izpolnjen študijski sporazum v pregled posredujte Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si. Pravilno izpolnjen dokument podpišite in ga posredujte Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si, ki bo pridobila podpis odgovorne osebe na VF. Tako podpisan dokument posredujte tuji univerzi, da pridobite še podpis njihove odgovorne osebe. Z vseh treh strani podpisan študijski sporazum posredujte Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si in ga naložite na VIS UL. Sledite tudi ostalim navodilom, ki jih prejmete od UL in tuje univerze.
Pred odhodom v tujino preverite, ali ste uredili vse potrebno (glede na navodila VF, UL in tuje univerze), in o svojem odhodu obvestite Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si.
Svojo mobilnost izvajajte skladno z zahtevami in navodili tuje univerze. V primeru težav, zapletov in vprašanj se obrnite na Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si.
Če na katerikoli točki iz kateregakoli razloga odstopite od izvedbe študijske izmenjave, ste dolžni o tem takoj pisno obvestiti Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si, kontaktno osebo na UL in odgovorno osebo na tuji unverzi, na kateri je načrtovana oz. začeta mobilnost.
Med vašo študijsko izmenjavo lahko pride do razmer, ki zahtevajo spremembo vašega študijskega sporazuma (neizvajanje izbranih predmetov oz. izvajanje v drugem jeziku od predvidenega, prekrivanje predmetov na urniku ipd.). Spremembe študijskega sporazuma so možne v roku 1 meseca od začetka vsakega semestra. Študent, odgovorna oseba na VF in odgovorna oseba na tuji univerzi spremembe potrdijo s podpisi. Če se sprememba nanaša na podaljšanje trajanja študijske izmenjave, morate to prošnjo vložiti najkasneje 1 mesec pred predvidenim datumom konca mobilnosti.
Po povratku z mobilnosti v tujini o tem obvestite Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si in pošljite:
- potrdilo o opravljeni mobilnosti (Letter of confirmation),
- potrdilo o opravljenih izpitih (Transcript of Records) skupaj z legendo prevedbe ocen (Grading system),
- obrazec Prevedba ocen in sklep o priznavanju tujih predmetov (Priloga 3 Navodil MIŠVF, ki je dostopna na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Navodila in obrazci), izpolnjen po navodilih, ki so sestavni del vloge,
- prezentacijo Izkušnje študentov na izmenjavi (vzorec prezentacije je kot Priloga 4 Navodil MIŠVF dostopen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Navodila in obrazci),
- druga morebitna dokazila, ki jih prejmete na tuji univerzi.
Na podlagi prejete dokumentacije Pisarna za raziskovanje in mednarodno sodelovanje izpolni preostanek obrazca Prevedba ocen in sklep o priznavanju tujih predmetov, ki ga podpiše Erasmus+ koordinator VF. Dokument se kot potrdilo o priznanih obveznosti izda študentu in posreduje referatu VF, ki ocene vpiše v VIS.
Študijski sporazum za študij
Ko imate odobreno prijavo na Erasmus+ študijsko izmenjavo in izbrane predmete, izpolnite študijski sporazum za študij (Learning Agreement for Studies).
Obvezna je uporaba digitalnega študijskega sporazuma za študij. Pri pripravi sledite navodilom fakultete/univerze gostiteljice in dokument izpolnite v njihovem sistemu oz. ga pripravite na platformi Online Learning Agreement - OLA.
Da bi vam olajšali izpolnjevanje študijskega sporazuma, smo predlogo izpolnili z osnovnimi podatki Veterinarske fakultete UL, ki jih lahko prepišete v digitalni študijski sporazum. Poleg se nahajajo tudi uradna navodila za izpolnjevanje (v angleščini). Dodatne in specifične informacije, ki jih potrebujete za izpolnjevanje, so opisane v naslednjem razdelku.
Izpolnjevanje študijskega sporazuma za študij
Izpolnjevanje študijskega sporazuma za študij (Learning Agreement for Studies) je preprosto, saj vas dokument sam vodi skozi celoten postopek. Pozorni bodite tudi na navodila fakultete/univerze gostiteljice.
Vpišite osnovne podatke o sebi in svojem študiju (Student) ter osnovne in kontaktne podatke VF (Sending Institution) in tuje univerze (Receiving Institution). Podatke o študiju in VF prepišite iz zgornje predloge.
Zahtevano jezikovno znanje za študijsko izmenjavo je navedeno v medinstitucionalnem sporazumu, sklenjenem med VF in tujo univerzo (sporazumi so dostopni na spletni strani Mobilnost po državah). V skladu s tem izpolnite tuji jezik in raven znanja tujega jezika.
Izberite tip mobilnosti (za običajne študijske izmenjave je to en ali dva semestra) in vpišite načrtovano obdobje mobilnosti.
V prvo tabelo iz predmetnika tuje fakultete/univerze prepišite ime, semester izvajanja ter število ECTS kreditov izbranih predmetov. Ne pozabite sešteti skupnega števila ECTS ter vnesti spletno povezavo do predmetnika.
V skladu z odobrenim seznamom predmetov na tuji fakulteti/univerzi, ki bodo priznani na VF, izpolnite drugo tabelo. Predmetnik za dodiplomski študij najdete na spletni strani VF Dodiplomski študij pod Predstavitveni zbornik, predmetnik za doktorski študij pa pod posameznim programom na spletni strani VF Podiplomski študij.
V razdelku Commitment of the three parties izpolnite podatke o vseh osebah, ki bodo podpisale študijski sporazum. Podatke o odgovorni osebi na VF prepišite iz zgornje predloge.
Izpolnjen študijski sporazum v pregled posredujte Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si. Pravilno izpolnjen dokument podpišite in ga posredujte Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si, ki bo pridobila podpis odgovorne osebe na VF.
Pred odhodom v tujino preverite, ali ste uredili vse potrebno (glede na navodila VF, UL in tuje univerze), in o svojem odhodu obvestite Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si.
Če iz kateregakoli vzroka odstopite od izvedbe študijske izmenjave, ste dolžni o tem takoj pisno obvestiti Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje, kontaktno osebo na UL in odgovorno osebo na tuji unverzi, na kateri je načrtovana mobilnost.
Med vašo študijsko izmenjavo lahko pride do razmer, ki zahtevajo spremembo vašega študijskega sporazuma (neizvajanje izbranih predmetov oz. izvajanje v drugem jeziku od predvidenega, prekrivanje predmetov na urniku ipd.). Spremembe študijskega sporazuma so možne v roku 1 meseca od začetka vsakega semestra.
Spremembe v študijskem programu morajo biti vnesene v Tabeli A2 in B2 (razdelek Changes to the learning agreement). Spremembe navedite v Tabelo A2, Tabelo B2 pa izpolnite le v primeru, da spremembe v Tabeli A2 vplivajo na izobraževalne vsebine, ki so bile dogovorjene v študijskem sporazumu. Študent, odgovorna oseba na VF in odgovorna oseba na tuji fakulteti/univerzi spremembe potrdijo s podpisi.
Če se sprememba nanaša na podaljšanje trajanja študijske izmenjave, morate to prošnjo vložiti najkasneje 1 mesec pred predvidenim datumom konca mobilnosti.
Svojo mobilnost izvajajte skladno z zahtevami in navodili tuje univerze. V primeru težav, zapletov in vprašanj se obrnite na Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si.
Če iz kateregakoli vzroka odstopite od izvedbe študijske izmenjave, ste dolžni o tem takoj pisno obvestiti Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje, kontaktno osebo na UL in odgovorno osebo na tuji univerzi, na kateri je bila pričeta mobilnost.
Po povratku z mobilnosti v tujini o tem obvestite Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si in pošljite:
- potrdilo o opravljeni mobilnosti (Letter of confirmation),
- potrdilo o opravljenih izpitih (Transcript of Records) skupaj z legendo prevedbe ocen (Grading system),
- obrazec Prevedba ocen in sklep o priznavanju tujih predmetov (Priloga 3 Navodil MIŠVF, ki je dostopna na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Navodila in obrazci), izpolnjen po navodilih, ki so sestavni del vloge,
- prezentacijo Izkušnje študentov na izmenjavi (vzorec prezentacije je kot Priloga 4 Navodil MIŠVF dostopen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Navodila in obrazci),
- druga morebitna dokazila, ki jih prejmete na tuji univerzi.
Na podlagi prejete dokumentacije Pisarna za raziskovanje in mednarodno sodelovanje izpolni preostanek obrazca Prevedba ocen in sklep o priznavanju tujih predmetov, ki ga podpiše Erasmus+ koordinator VF. Dokument se kot potrdilo o priznanih obveznosti izda študentu in posreduje referatu VF, ki ocene vpiše v VIS.
Glavna navigacija - erasmus+sms
- Informativni dan
- Zakaj postati veterinar?
- Dodiplomski študij
- Podiplomski študij
- Pripravništvo
- Poletne šole
- Permanentno izobraževanje
- Strokovno izpopolnjevanje
- Mednarodna dejavnost
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- Po kreativni poti do znanja
- Tutorstvo
- Obštudijske dejavnosti
- Karierni centri UL
- Alumni
- Študentske organizacije in društva
- Kakovost študija
Dežurni veterinar
Nujna veterinarska pomoč za pse in mačke in telefonska številka stalne pripravljenosti.
Knjižnica
Bogat izbor domače in tuje strokovne literature s področja veterinarske medicine in drugih ved.
Sprejem vzorcev
Vzorce sprejemamo na večih lokacij po vsej Sloveniji. Oglejte si kje vse.
Lokacija
Gerbičeva 60
SI-1000 Ljubljana
Slovenija
Main navigation
-
Izobraževanje
- Informativni dan
- Zakaj postati veterinar?
- Dodiplomski študij
- Podiplomski študij
- Pripravništvo
- Poletne šole
- Permanentno izobraževanje
- Strokovno izpopolnjevanje
- Mednarodna dejavnost
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- Po kreativni poti do znanja
- Tutorstvo
- Obštudijske dejavnosti
- Karierni centri UL
- Alumni
- Študentske organizacije in društva
- Kakovost študija
- Klinike
- Diagnostika
- Dobrobit
- NVI
- Raziskovanje
- O nas
- Hub