Pisarna za raziskovanje in mednarodno sodelovanje
Pisarna za raziskovanje in mednarodno sodelovanje kot delovna podenota Tajništva Veterinarske fakultete UL zagotavlja izvajanje postopkov vseh mednarodnih mobilnosti študentov veterinarske medicine in zaposlenih na fakulteti ter tujih študentov, učiteljev in raziskovalcev.
Kontaktne informacije
|
VFinternational@vf.uni-lj.si |
Uradne ure |
po dogovoru |
mag. Petra Gruden (vodja) | 01 4779 852 |
Alenka Jezeršek | 01 4779 332 |
Anteja Tomašič | 01 4779 332 |
doc. dr. Ana Nemec (koordinatorka) | ana.nemec@vf.uni-lj.si |
O mednarodnem sodelovanju VF UL
Veterinarska fakulteta Univerze v Ljubljani ima bogato in dolgo zgodovino mednarodnega sodelovanja. Po ustanovitvi Veterinarske fakultete kot samostojne članice Univerze v Ljubljani leta 1990 se je začela povezovati s sorodnimi institucijami v sosednjih državah in širše v Evropi.
Tako se je že leta 1992 vključila v evropsko združenje ustanov za veterinarsko izobraževanje (European Association of Establishments for Veterinary Education - EAEVE), ki skrbi za kakovost, razvoj in promocijo veterinarskega izobraževanja v Evropi. EAEVE vzpodbuja sodelovanje med članicami, zlasti na področju razvoja in izboljševanja poučevanja na veterinarskih visokih šolah. Eden glavnih ciljev EAEVE je razvoj skupnih minimalnih standardov, ki jih mora izpolnjevati univerzitetni program za doseganje priznavanja naziva doktor veterinarske medicine, in spremljanje njihove implementacije. Pri pripravi standardov EAEVE sodeluje z zvezo evropskih veterinarjev (Federation of Veterinarians of Europe - FVE), ki združuje veterinarje praktike. EAEVE je tako že leta 1992 izvedla prve zunanje evalvacije študijskega programa VF UL.
Leta 1994 je Veterinarska fakulteta UL sodelovala pri vzpostavljanju mreže veterinarskih visokošolskih ustanov pod okriljem programa CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies). V mreži VetNEST (Veterinary Network for Student and Staff Transfer) so se kot ustanovne članice združile veterinarske univerze in fakultete iz Brna, Budimpešte, Dunaja, Košic in Ljubljane. Leta 2003 sta se jim kot polnopravni članici pridružili še fakulteti iz Zagreba in Wroclava, status pridruženih članic pa so prejele še fakulteta iz Sarajeva leta 2006, fakulteta iz Skopja leta 2007 in fakulteta iz Tirane leta 2020 (pogoj za polnopravno članstvo je namreč z zunanjo evalvacijo EAEVE potrjeno zagotavljanje sprejetih evropskih standardov študija veterinarstva, ki ga omenjene fakultete še ne dosegajo). V mreži vse od ustanovitve poteka intenzivna izmenjava študentov in učiteljev, ki se financira iz projekta CEEPUS. Poleg skrbi za kakovost izvajanja pedagoškega procesa študija veterinarske medicine so glavne aktivnosti mreže usmerjene v izvajanje študijskih izmenjav in praktičnega usposabljanja za študente ter izmenjav učiteljev in organizacijo skupnih tematskih delavnic ter strokovnih ekskurzij. VetNEST se glede na realizacijo planiranih aktivnosti uvršča v vrh CEEPUS tematskih mrež.
Od leta 2003, ko je Univerza v Ljubljani postala nosilka Erasmus listine za terciarno izobraževanje (Erasmus Charter for Higher Education - ECHE), sodeluje tudi na področju mednarodnih mobilnosti v okviru programa Erasmus+, ki študentom omogoča pridobivanje novih znanj in izkušenj skozi semesterske ali celoletne študijske izmenjave ter večmesečna praktična usposabljanja v tujini. V programskem obdobju 2014-2020 je Veterinarska fakulteta UL podpisala 30 medinstitucionalih sporazumov s tujimi univerzami za namen študijskih izmenjav in/ali praktičnega usposabljanja, trenutno pa je v fazi sklepanja novih medinstitucionalnih sporazumov za programsko obdobje 2021-2027.
Glavna navigacija
- Informativni dan
- Zakaj postati veterinar?
- Dodiplomski študij
- Podiplomski študij
- Pripravništvo
- Poletne šole
- Permanentno izobraževanje
- Strokovno izpopolnjevanje
- Mednarodna dejavnost
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- Po kreativni poti do znanja
- Tutorstvo
- Obštudijske dejavnosti
- Karierni centri UL
- Alumni
- Študentske organizacije in društva
- Kakovost študija
Dežurni veterinar
Nujna veterinarska pomoč za pse in mačke in telefonska številka stalne pripravljenosti.
Knjižnica
Bogat izbor domače in tuje strokovne literature s področja veterinarske medicine in drugih ved.
Sprejem vzorcev
Vzorce sprejemamo na večih lokacij po vsej Sloveniji. Oglejte si kje vse.
Lokacija
Gerbičeva 60
SI-1000 Ljubljana
Slovenija
Main navigation
-
Izobraževanje
- Informativni dan
- Zakaj postati veterinar?
- Dodiplomski študij
- Podiplomski študij
- Pripravništvo
- Poletne šole
- Permanentno izobraževanje
- Strokovno izpopolnjevanje
- Mednarodna dejavnost
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- Po kreativni poti do znanja
- Tutorstvo
- Obštudijske dejavnosti
- Karierni centri UL
- Alumni
- Študentske organizacije in društva
- Kakovost študija
- Klinike
- Diagnostika
- Dobrobit
- NVI
- Raziskovanje
- O nas
- Hub