Vstop na trg dela je lahko prava mala malica ali pa mučen in dolgotrajen postopek. Kako ga boste sami doživeli, je v veliki meri odvisno od tega, v kolikšni meri se boste nanj pripravili.
Karierni centri UL
Študentke, študenti, diplomantke, diplomanti UL VF!
V Kariernih centrih UL si želimo, da bi čim bolj samozavestno in brez težav našli zaposlitev, zato med letom za vas organiziramo številne dogodke:
- delavnice pridobivanja kompetenc in drugih zaposlitvenih spretnosti,
- delavnice samospoznavanja,
- obiske in predstavitve delovnih okolij v Sloveniji in drugih državah EU,
- mreženja in hitre zmenke z delodajalci,
- posvete o izzivih v tujini, podjetništvu, pripravništvih,
- Skype svetovanja s svetovalci iz tujine,
- sejme, karierne dneve in še mnogo drugega.
Študentke in študenti UL, izkoristite začetek počitnic in poletno brezskrbnost za pridobivanje novih znanj in kompetenc na Kariernem taboru!
Karierni tabor združuje brezplačne delavnice, strnjene v teden dni, ki jih organiziramo v Kariernih centrih Univerze v Ljubljani. Na delavnicah boste pridobili široko paleto različnih znanj za nadgradnjo svojih zaposlitvenih, komunikacijskih in digitalnih veščin. Obenem vsebine ponujajo tudi priložnost za spodbudo pri študiju in razmišljanju o svoji študijski in karierni poti.
Udeležite se lahko:
- ChatGPT oz. Genialni Prijateljski Teleban, ki ga ljubimo in sovražimo
- Tehnike pogajanj
- Excel napredni (10-urni) tečaj
- Kako ohraniti motivacijo in veselje (do študija)?
- Zmagovalna miselnost
- Osnove projektnega managementa v kulturi in širše
- Kaj lahko že v času študija naredim za lažjo pridobitev statusa samozaposlenega v kulturi ter uspešno vstopim v polje kulture?
- Poslovni bonton
Vabimo vas k prijavi in udeležbi!
Za opise delavnic, datume in povezavo do prijave na POPR-u obiščete spletno stran Kariernih centrov UL.
Vse aktualne dogodke najdete na naši spletni strani in na portalu POPR (Portal Osebnega in Profesionalnega Razvoja), preko katerega se nanje lahko tudi prijavite.
Ker pa je vsak posameznik unikat, se vam posvetimo tudi individualno! Omogočamo vam individualno karierno svetovanje in coaching za učinkovito vodenje karierne poti. Z našimi svetovalci se lahko dogovorite za pregled CV-ja in motivacijskega pisma, če pa rabite pogovor o kariernih izzivih v zvezi z iskanjem prakse, študentskega dela, zaposlitve, predstavitve delodajalcem, zaposlitvenih možnostih po zaključku študija ali nadaljevanju študija na 2. oz. 3. stopnji, vam svetujemo, da se prijavite na termin individualnega kariernega svetovanja. Ker si želimo za vsakega vzeti čas za pogovor, so potrebna predhodna naročanja na razpisane termine preko POPRa.
Do naših aktualnih izobraževanj, dogodkov, svetovanj pa tudi objavljenih aktualnih prostih delovnih mest lahko dostopate preko našega novega portala POPR. Preko POPR-a (Portala Osebnega in Profesionalnega Razvoja) si lahko uredite tudi portfolio izobraževanj in dogodkov, ki ste se jih udeležili ter jih vključite v svoj CV. Prijava v POPR je enostavna. Če ste študenti s statusom, se v POPR lahko prijavite s svojo digitalno UL identiteto. Če pa ste študenti brez statusa, so vsebine za vas še vedno dostopne, le predhodno se morate registrirati.
Če želite biti v tem času bolj aktivni, vam je na voljo veliko brezplačnih izobraževanj na temo osebnega in profesionalnega razvoja. Kar nekaj tako na temo osebne rasti kot tudi na temo kariere pa jih najdete tudi v naši e-učilnici. Vanjo smo umestili do sedaj izvedena izobraževanja na daljavo – webinarje in gradiva, na teme kako se hitreje in učinkovito učiti, o načinih razmišljanja, grafični predstavitvi podatkov, sodobnem trgu dela, pisanju življenjepisa, upravljanju s časom, kratkih javnih predstavitvah (pitchu) in kako se pogovarjati z nekom, ki razmišlja o samomoru. Do e-učilnice lahko dostopate s svojo digitalno UL identiteto.
Po kar nekaj koristnih nasvetih o učenju in iskanju motivacije za učenje pa lahko pobrskate tudi v našem priročniku za tutorje. Naj vas ime ne zavede – čeprav je v osnovi namenjen tutorjem, je zelo uporaben za vse študente. Izkostite ga!
Spremljajte naše e-novice. Jih ne prejemate? Naročite se lahko tukaj, za vsak primer pa preverite, da morda naša pošta ni umeščena med promocije ali nezaželno pošto.
Aktualne uporabne novice in druge uporabne informacije o izboljšanju svoje zaposljivost pa lahko najdete tudi na drugih mestih na naši spletni strani ter seveda na naših socialnih omrežjih (FB, IG).
Vsi, ki ste vpisani v zadnji letnik študija ali se pripravljate na zaključek študija ste vabljeni k vpisu v svoj klub alumnov. Klubi alumnov tudi v teh časih ponujajo vrsto ugodnosti, ogled prostih delovnih mest in mentorstvo starejših kolegov.
- ključne kompetence, ki jih delodajalci iščejo
- bogato socialno mrežo, ki je lahko ključ do želene zaposlitve
- kilometrino, potrebno za samozavesten nastop pred delodajalci
- izoblikovan osebni zaposlitveni načrt
- osebnega svetovalca, ki mi svetuje in pomaga pri sprejemanju pomembnih kariernih odločitev
Pregled koristnih informacij o možnostih finančne, psihosocialne in druge pomoči
Obdobje, v katerem smo, lahko v mnogih izmed nas vzbuja občutek negotovosti in pomanjkanja nadzora nad situacijo, zato je še toliko bolj pomembno, da se v tem času obrnemo vase in se osredotočimo predvsem na to, da se bomo dobro počutili.
Popolnoma normalno je, če ste zmedeni, osamljeni, imate težave pri organiziranju študija ter občutite tesnobo in/ali jezo. Pomembno pa je, da se, ne glede na težavnost situacije, zavedate njene minljivosti in rešljivosti. Za vas smo na enem mestu zbrali pregled koristnih informacij na temo psihosocialne in finančne pomoči ter druga gradiva za lažje spoprijemanje z nastalo spremembo.
Informacije o virih podpore bomo sproti posodabljali in objavljali na spletni strani Kariernih centrov UL in družbenih omrežjih Facebook in Instagram. Vabljeni k spremljanju!
Ne glede na to, kakšnim izzivom stojite naproti, vam želimo, da iz te situacije izstopite opolnomočeni in z zavedanjem, da smo zaradi pandemije sredi svetovne zdravstvene krize in da je povsem dovolj, če to zahtevno obdobje zgolj preživite.
Srečno!
Karierni centri UL
Pridobitev štipendije marsikateremu študentu pomaga pri kritju stroškov študija. V Sloveniji imamo na voljo več vrst štipendij, zato je pomembno, da preverite katere vrste obstajajo in kakšni so pogoji za pridobitev.
Spodaj najdete nekaj osnovnih štipendij, bolj podroben opis in povezavo pa najdete v članku na naši spletni strani:
- Državna štipendija
- Zoisova štipendija
- Kadrovska štipendija
- Štipendije za študij zamejcev in Slovencev po svetu v Sloveniji
- Štipendije Ad futura za študijski obisk v tujini
- Sofinanciranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini
- Štipendiranje sodelovanja mladih raziskovalnih skupin in posameznikov na tekmovanjih v tujini
- Štipendije Ad futura za izobraževanje v tujini
- Štipendije pod okriljem Univerze v Ljubljani
* Fundacija Parus
* Štipendija Knafljeve ustanove
* Likarjev sklad
* Štipendija Pahernikove ustanove
* Tumova štipendija
* Štipendija Milana Lenarčiča
- Občinske štipendije
- Štipendije nepridobitnih organizacij
- Štipendije za udeležence programa Fulbright
Karierni svetovalci redno iščejo informacije o takšnih in drugačnih kariernih priložnostih ter razpisih in jih sproti objavljajo tukaj. Hkrati pa na pozabite tudi, da nekatere štipendije razpisujejo organizacije (tako kot npr. Kolektor), te pa najdete v objavah kariernih priložnosti na POPR-u.
Za več informacij o možnostih štipendiranja se obrnite na karierne svetovalce, ki vas prijazno vabijo na pogovor v okviru individualnega svetovanja
Vabljeni na okroglo mizo, na kateri se bomo pogovarjali o problematiki nasilja v akademskem okolju.
Univerza v Ljubljani si želi ustvarjati okolje, v katerem se spoštuje dostojanstvo študentk in študentov ter zaposlenih. V letu 2020 so Univerzo v Ljubljani pretresli dogodki razkritij, ki nakazujejo, da je potreben večji poudarek ozaveščanju v zvezi z razumevanjem koncepta »dostojanstva«.
Na srečanju bomo obravnavali naslednje teme: kako prepoznati nasilje in spolno nadlegovanje; kako ga prijaviti; kakšne oblike podpore ponuditi osebam, ki so bile žrtve nadlegovanja; kako razvijati ničelno toleranco do nasilja, spolnega nadlegovanja, in kako razvijati okolje, kjer se bodo vsi udeleženke in udeleženci, ne glede na spol, spolno usmerjenost, identiteto, ekonomski status, veroizpoved, starost in njihov položaj na Univerzi v Ljubljani počutili varne in bo spoštovano njihovo dostojanstvo.
Okroglo mizo bo vodila prof. dr. Darja Zaviršek, o pomembnosti ozaveščanja o nasilju ter možnostih pravne in psihosocialne zaščite žrtve, pa bodo spregovorili:
- prof. dr. Barbara Novak, prorektorica Univerze v Ljubljani,
- Katja Zabukovec Kerin, predsednica Društva za nenasilno komunikacijo,
- Nesa Vrečer, predstavnica Rezistence,
- Jasna Zakonjšek, Odvetniška pisarna Zakonjšek d.o.o.,
- Dr. Jasna Podreka, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta.
Če vas tema zanima in se želite informirati o ustreznem prepoznavanju in ukrepanju ob zaznanem pojavu nasilja, če ste bili žrtev nasilja, če bi radi pomagali pri ozaveščanju ničelne tolerance do nasilja, vabljeni, da se nam pridružite.
Okrogla miza bo potekala v petek, 9. aprila 2021 ob 13.00, prek Zoom povezave.
Na dogodek se lahko prijavite preko portala POPR.
Obvestilo
- Če ste redno vpisani študenti, se v POPR vpišete s svojo digitalno UL identiteto. Če ste študenti brez statusa, se v POPR najprej registrirajte na tej povezavi, nato pa se boste (po odobritvi) prijavili tudi na dogodek.
- Dodatne informacije: kc@uni-lj.si
- Dogodek bo sneman, udeleženci ne bodo razvidni na posnetku. Prijava v Zoom omogoča, da svoje ime in podobo zakrijete, če bi tako želeli.
Dogodek bo izveden prek Zoom aplikacije in je avtorskopravno varovan. Imetnik materialnih avtorskih pravic je Univerza v Ljubljani, zato kakršno koli kopiranje, vključno s snemanjem in shranitvijo v elektronski obliki, razširjanje, spletno objavljanje in druga uporaba razen dovoljene zasebne rabe, ni dovoljeno brez predhodnega dovoljenja Univerze v Ljubljani.
Organizator dogodka Univerza v Ljubljani bo dogodek posnel z namenom nadaljnjega informiranja ciljnih skupin o vsebini oz. sporočilih dogodka ter nadaljnjo promocijo oddelka. Fotografiranje in snemanje bo potekalo skladno z veljavnim nacionalnim Zakonom o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1) in Uredbo (EU) 2016/679. Posnetki dogodka bodo objavljeni na spletnih straneh www.uni-lj.si, kc.uni-lj.si in e-učilnici Kariernih centrov UL ter na univerzitetnih družbenih omrežjih LinkedIn, Facebook, YouTube in Instagram. Posnetki se bodo nanašali na dogodek na splošno in iz posnetka ne bo vidnih udeležencev.
- Ob prijavi bo mogoče že vnaprej oddati vprašanja govorcem (vprašanja bo možno zastaviti tudi na samem dogodku).
- Psihosocialna svetovalnica za študente in zaposlene Univerze v Ljubljani nudi možnost brezplačnega psihosocialnega svetovanja študentom in zaposlenim na UL. Trenutno se svetovanja izvajajo samo preko spleta, obstaja tudi možnost pogovora v angleškem jeziku. Več informacij in prijava na pogovor tukaj. Pripravili pa so tudi pisne nasvete, kako se učinkovito spoprijemati s trenutnimi okoliščinami in organizirati ob nastalih spremembah. Vabljeni k branju!
- Nacionalni inštitut za javno zdravje je objavil seznam strokovnjakov s področja duševnega zdravja, ki so v času epidemije na voljo za brezplačne razbremenile pogovore v številnih zdravstvenih domovih po Sloveniji. Vzpostavili pa so tudi Telefon za psihološko podporo prebivalcem ob epidemiji COVID-19, kjer svojo strokovno pomoč 24 ur na dan, vse dni v tednu nudijo izkušeni psihologi, psihoterapevti in drugi strokovnjaki s področja duševnega zdravja. Pokličite na brezplačno telefonsko številko 080 51 00.
- Diplomirani študenti zadnjih letnikov psihologije in magistrirani psihologi nudijo možnost brezplačnega pogovora po predhodni prijavi (tudi v angleškem jeziku). Pogovor je namenjen prvenstveno študentski populaciji, hkrati pa tudi ostalim, ki so zaradi trenutne situacije zašli v psihološko, socialno, ekonomsko ali drugačno stisko. Več informacij tukaj (pdf), sledite pa jim lahko tudi preko Facebooka in Instagrama (@psihodezinfekcija).
- Sočutni telefon Slovenskega društva hospic nudi razbremenilne pogovore ljudem, ki se soočajo s stiskami ob umiranju bližnje osebe in žalovanju: spremljanje umirajočih: 051 426 578, podpora žalujočim: 051 419 558.
- Svetovalnice za psihološko pomoč Posvet bodo osebam v duševni stiski do nadaljnjega omogočale pogovore po telefonu. Za klic in pogovor sta vsak delovni dan med 8. in 20. uro na voljo dve številki: 031 704 707 in 031 778 772.
- Klic v duševni stiski 01 520 99 00 (vsak dan med 19. in 7. uro zjutraj).
- Zaupna telefona Samarijan in Sopotnik 166 123 (24 ur/na dan, vsak dan). Klic je brezplačen.
- Če ste žrtev nasilja v družini in v intimnopartnerskih odnosih se lahko obrnete po pomoč na Društvo za nenasilno komunikacijo vsak delovnik od 8. do 16. ure. Dosegljivi so na številkah 01 4344 822 ali 031 770 120 (Ljubljana) in 05 6393 170 ali 031 546 098 (Koper). Ne bodite v stiski sami!
- Društvo SOS nudi predvsem ženskam in otrokom, ki doživljajo nasilje, pomoč na poti iz nasilja.
- Na spletni strani Slovenske krovne zveze za psihoterapijo so zbrane različne možnosti podpore tako za otroke in mladostnike kot za odrasle (podporni pogovori, psihološka podpora, urgentna psihiatrična stanja, pomoč v primeru nasilja in materialna pomoč).
- V e-učilnici Kariernih centrov lahko dostopate do posnetkov vodenih tehnik za premagovanje stresa, s katerimi lahko razbremenite svoj vsakdan. Na voljo so tudi posnetki spletnih delavnic na teme Motivacije študentov za študij, Kako se pogovarjati z nekom, ki razmišlja o samomoru in Koraki ukrepanja, ko ugotovimo, da je nekdo v stiski.
- Biblioterapija ali zdravljenje z branjem lahko pomaga pri soočanju z različnimi stiskami. Tukaj najdete priporočeno literaturo glede na posamezno področje.
- Na spletni strani programa OMRA boste našli odgovore na številna vprašanja o motnjah, povezanih s stresom in o motnjah razpoloženja, kamor spadajo tudi depresija, anksiozne motnje in bipolarna motnja razpoloženja.
- Da bi bilo obvladovanje nepredvidljivih situacij (tudi morebitni študij na daljavo) lažje, smo za vas pripravili nabor spletnih izobraževanj, ki vam bodo pri tem v pomoč. Vabljeni k ogledu!
Stress management in the time of Covid-19 (v angleškem jeziku)
Psihologija ljudi v izolaciji (prof. dr. Matej Tušak)
Empathy webinar (v angleškem jeziku)
Mental skills & wellbeing webinar (v angleškem jeziku)
Ravnanje s strahovi in paničnimi napadi (Aleksandra Meško)
Na Centru za obštudijsko dejavnost študentom Univerze v Ljubljani vsakodnevno nudijo štiri različne vodene vadbe v živo, in sicer vsak dan od ponedeljka do petka ob 10h, 11h, 18h in 19h. Urnik vadb za en dan vnaprej si lahko ogledate na Instagram profilu @sport.ul ali Facebook profilu @Center za obštudijsko dejavnost pod zgodbami. Prijavnica do vadb, ki vas pripeljejo do zoom linka, je dostopna tukaj. Na instagram profilu pod highlights pa najdete tudi vadbe, ki jih lahko sami izvajate doma.
Redna telesna dejavnost krepi naš imunski sistem in v teh časih, ki jih mnogi doživljamo kot stresne, ugodno vpliva tudi na naše razpoloženje. Skladno s trenutnimi omejitvami za izvajanje športno rekreativnih dejavnosti lahko najdete sebi primerne dejavnosti in prostor ter si ustvarite dnevno rutino najmanj pol urnega gibanja, tako da se globoko zadihate in oznojite. Pri tem so vam lahko v pomoč gradiva na spletni strani Fakultete za šport.
- Fundacija Študentski tolar je objavila Poziv v letu 2020 za dodelitev nepovratne denarne pomoči študentom v stiski. Posamezna enkratna denarna pomoč znaša v višini med 400 in 600 €. Rok za prijavo: 30. 11. 2020. Fundacija Študentski tolar ima odprt tudi razpis za brezplačno lektoriranje in tiskanje diplomskih in magistrskih nalog.
- Projekt Botrstvo poteka pod okriljem Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje z namenom pomagati otrokom in mladostnikom in njihovim družinam iz vse Slovenije, ki so se znašli v socialni stiski. Več informacij.
- Center za socialno delo nudi možnosti pridobitve izredne denarne socialne pomoči tistim osebam oz. družinam, ki so se zaradi razlogov, na katere ne morejo vplivati, znašli v položaju materialne ogroženosti. Več informacij.
Vabljeni k rednemu spremljanju kariernih priložnosti na spletni strani Kariernih centrov UL in Mreže klubov alumnov. Za vas se bomo, še posebno zdaj, potrudili poiskati zanimive delodajalce in vam omogočiti tudi individualna srečanja z njimi v obliki hitrih zmenkov.
Naročite se na e-novice Kariernih centrov UL in ne spreglejte napovednika spletnih kariernih dni, ki jih bomo organizirali konec novembra in v začetku decembra. Predstavilo se bo 16 potencialnih delodajalcev, ki zaposlujejo diplomante s področja družboslovja, humanistike in STEMa.
- Do naših aktualnih izobraževanj in dogodkov (ki se trenutno vsa izvajajo preko spleta) ter tudi objavljenih aktualnih prostih delovnih mest lahko dostopate preko novega portala POPR (Portala Osebnega in Profesionalnega Razvoja). Portal omogoča prijavo na dogodke, prav tako pa se lahko prijavite tudi na brezplačna individualna karierna svetovanja. Če ste študenti s statusom, se v POPR lahko prijavite s svojo digitalno UL identiteto. Če pa ste študenti brez statusa, so vsebine za vas še vedno dostopne, le predhodno se morate registrirati.
- Za vas smo na enem mestu zbrali povezave do izobraževanj različnih ponudnikov, med katerimi jih je veliko brezplačnih. Tukaj lahko preverite, če najdete kaj zase.
- Če želite biti v tem času bolj aktivni, vam je na voljo veliko brezplačnih izobraževanj na temo osebnega in profesionalnega razvoja. Kar nekaj jih najdete tudi v naši E-učilnici. Do e-učilnice lahko dostopate s svojo digitalno UL identiteto.
Kontakt
Pišite ali pokličite vašega kariernega svetovalca in se dogovorite za srečanje.
Karierni svetovalec na Veterinarski fakulteti je
mag. Klemen Marinčič
Kontakt: klemen.marincic@uni-lj.si ali na 030-641 657
Da boste vedno na tekočem o vseh aktivnostih, ki jih pripravljamo za vas, se prijavite na prejemanje obvestil in e-novic Kariernih centrov UL TUKAJ
Spremljajte nas tudi na: www.kc.uni-lj.si. Facebook: Karierni centri UL
Glavna navigacija
- Informativni dan
- Zakaj postati veterinar?
- Dodiplomski študij
- Podiplomski študij
- Pripravništvo
- Poletne šole
- Permanentno izobraževanje
- Strokovno izpopolnjevanje
- Mednarodna dejavnost
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- Po kreativni poti do znanja
- Tutorstvo
- Obštudijske dejavnosti
- Karierni centri UL
- Alumni
- Študentske organizacije in društva
- Kakovost študija
Dežurni veterinar
Nujna veterinarska pomoč za pse in mačke in telefonska številka stalne pripravljenosti.
Knjižnica
Bogat izbor domače in tuje strokovne literature s področja veterinarske medicine in drugih ved.
Sprejem vzorcev
Vzorce sprejemamo na večih lokacij po vsej Sloveniji. Oglejte si kje vse.
Lokacija
Gerbičeva 60
SI-1000 Ljubljana
Slovenija
Main navigation
-
Izobraževanje
- Informativni dan
- Zakaj postati veterinar?
- Dodiplomski študij
- Podiplomski študij
- Pripravništvo
- Poletne šole
- Permanentno izobraževanje
- Strokovno izpopolnjevanje
- Mednarodna dejavnost
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- Po kreativni poti do znanja
- Tutorstvo
- Obštudijske dejavnosti
- Karierni centri UL
- Alumni
- Študentske organizacije in društva
- Kakovost študija
- Klinike
- Diagnostika
- Dobrobit
- NVI
- Raziskovanje
- O nas
- Hub