S prijavo na CEEPUS lahko pridobite finančno pomoč za mobilnost na eni od visokošolskih institucij v državah programa.
CEEPUS
Kaj je CEEPUS
CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) je regionalni program, katerega cilji so vzpostaviti in spodbujati mobilnosti študentov in profesorjev med sodelujočimi državami ter izkoristiti akademske povezave in možnosti za oblikovanje skupnih študijskih programov.
V programu CEEPUS sodelujejo visokošolske institucije iz Albanije, Avstrije, Bolgarije, Bosne in Hercegovine, Češke, Črne gore, Hrvaške, Kosova, Madžarske, Moldavije, Poljske, Romunije, Severne Makedonije, Slovaške, Slovenije in Srbije.
CEEPUS deluje na osnovi mrež (network), ki jih za določena področja ustanovijo najmanj tri partnerske institucije iz vsaj dveh držav programa.
Veterinarska fakulteta Univerze v Ljubljani je članica CEEPUS mreže VetNEST (Veterinary Network of European Student and Staff Transfer). Poleg skrbi za kakovost izvajanja pedagoškega procesa študija veterinarske medicine so glavne aktivnosti mreže VetNEST usmerjene v izvajanje študijskih izmenjav in praktičnega usposabljanja za študente ter izmenjav učiteljev in organizacijo skupnih tematskih delavnic ter strokovnih ekskurzij.
Splošne informacije
Osnovni pogoji za sodelovanje v programu CEEPUS za študente:
- redni vpis na visokošolsko institucijo v eni izmed držav CEEPUS
- končana dva letnika študija
- podpora koordinatorja posamezne mreže na matični instituciji
Študenti na prvi in drugi stopnji lahko v času svojega študija izvajajo CEEPUS mobilnost največ 10 mesecev; doktorski študenti nimajo omejitev.
Na razpis za CEEPUS mrežo VetNEST se prijavite v roku, ki je določen v vsakokratnem razpisu VF. Aktualni razpis je objavljen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Obvestila (Razpisi CEEPUS).
Spletno prijavo morate oddati do 15. junija za zimski semester in do 30. oktobra za poletni semester. Za prosto mobilnost (freemover mobility) se morate prijaviti do 30. novembra za poletni semester.
Poleg Veterinarske fakultete UL v mreži VetNEST sodelujejo še sledeče veterinarske fakultete oz. univerze:
- Agricultural University of Tirana, Faculty of Veterinary Medicine (Tirana, Albanija)
- Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Faculty of Veterinary Medicine (Skopje, Severna Makedonija)
- University of Belgrade, Faculty of Veterinary Medicine (Beograd, Srbija)
- University of Prishtina Hasan Prishtina, Faculty of Agriculture and Veterinary (Priština, Kosovo)
- University of Sarajevo, Veterinary Faculty (Sarajevo, Bosna in Hercegovina)
- University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences Brno (Brno, Češka)
- University of Veterinary Medicine and Pharmacy in Košice (Košice, Slovaška)
- University of Veterinary Medicine Budapest (Budimpešta, Madžarska)
- University of Veterinary Medicine Vienna (Dunaj, Avstrija)
- University of Zagreb, Faculty of Veterinary Medicine (Zagreb, Hrvaška)
- Wroclaw University of Environmental and Life Sciences, Faculty of Veterinary Medicine (Vroclav, Poljska)
Kateri "štipendijski meseci" znotraj mreže VetNEST so na voljo, je navedeno v aktualnem razpisu VF za program CEEPUS, ki je objavljen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Obvestila (Razpisi CEEPUS).
Poleg mobilnosti znotraj mreže VetNEST lahko študenti zaprosite tudi za prosto mobilnost (freemover mobility) kot t. i. prosti študenti (freemover students). V tem primeru vam bo CEEPUS mobilnost odobrena le, če bo imela izbrana institucija na voljo neuporabljene "štipendijske mesece".
Sredstva za program CEEPUS zagotavljajo države članice tako, da omogočijo štipendiranje tujih študentov. Valuta programa CEEPUS je t. i. štipendijski mesec.
Štipendijo CEEPUS dodeljuje država gostiteljica in vključuje štipendijo, namestitev, zdravstveno varstvo in delno financiranje potnih stroškov ter zagotavlja oprostitev šolnine. Višine štipendij se med državami razlikujejo. Vsaka država letno določi število mesecev, ki jih ponudi mrežam.
Na razpis za CEEPUS mrežo VetNEST se prijavite v roku, ki je določen v vsakokratnem razpisu VF. Aktualni razpis je objavljen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Obvestila (Razpisi CEEPUS). Navodila za oddajo prijave so navedena v razpisu.
Prijavo oddajte na e-naslov VFinternational@vf.uni-lj.si in v njej navedite:
- da se prijavljate na mobilnost CEEPUS,
- izbrano tujo institucijo,
- termin mobilnosti (od – do).
Priporočamo vam, da izbrano institucijo že predhodno kontaktirate (za pomoč pri kontaktu se lahko obrnete tudi na Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje) in se dogovorite za termin izvedbe mobilnosti v zimskem ali letnem semestru.
Ko vam Pisarna za raziskovanje in mednarodno sodelovanje odobri mobilnost, na spletni platformi CEEPUS izvedete registracijo, nato pa še prijavo za mobilnost na izbrano institucijo. Sledite korakom, ki so za registracijo opisani v dokumentu Kako si ustvarim CEEPUS uporabniški račun, za prijavo pa v dokumentu Kako se prijavim za CEEPUS mobilnost (oba se nahajata spodaj pod naslovom Navodila).
Ko oddate svojo prijavo, se ta spletno potrjuje na treh nivojih (odobritev lokalnega koordinatorja na matični instituciji, odobritev nacionalnega urada CEEPUS v domači državi in odobritev institucije gostiteljice), dokončna dodelitev štipendije CEEPUS pa je v rokah nacionalnega urada CEEPUS v državi gostiteljici. Obvestilo o dodelitvi ali zavrnitvi štipendije CEEPUS prejmete po elektronski pošti.
Če ste sprejeti na mobilnost, vam nacionalni urad CEEPUS države gostiteljice pošlje dokumentacijo in informacije v zvezi z odobreno mobilnostjo CEEPUS na naslov, ki ste ga navedli v prijavi. Dokumentacijo natančno preberite in glede na navodila v dopisu uredite vse potrebno.
Program CEEPUS omogoča študentsko mobilnost tudi izven obstoječih mrež (npr. študentom VF izven mreže VetNEST). Prosta mobilnost je možna le v poletnem semestru študijskega leta in le v primeru, da ima izbrana institucija na voljo neuporabljene "štipendijske mesece".
Ko si ustvarite uporabniški račun na portalu CEEPUS, sledite koram za prijavo na prosto mobilnost, opisanim v dokumentu Kako se prijavim za CEEPUS prosto mobilnost (freemover), ki se nahaja spodaj (pod naslovom Navodila).
Za podrobnejša pojasnila kontaktirajte nacionalni urad CEEPUS v državi gostiteljici.
Za priprave na bivanje v tujini ste odgovorni sami. Glede nastanitve se obrnite na institucijo gostiteljico, ki vam bo posredovala tudi informacije glede prevzema/nakazila štipendije. Pred odhodom si pravočasno uredite vso potrebno dokumentacijo (vizo, zavarovanje ipd.).
Pred odhodom v tujino preverite, ali ste uredili vse potrebno, in o svojem odhodu obvestite Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si.
3 dni pred zaključkom mobilnosti se bosta v vaši spletni prijavnici v sistemu CEEPUS pojavila poročilo o mobilnosti (Mobility report) in potrdilo o opravljeni mobilnosti (Letter of confirmation). Izpolnite poročilo o mobilnosti (navodila za izpolnjevanje so opisana v dokumentu Kako izpolnim poročilo po končani CEEPUS mobilnosti, ki se nahaja spodaj pod naslovom Navodila). Oba dokumenta vam mora podpisati koordinator na instituciji gostiteljici, podpisana pa morate naložiti v svojo spletno prijavnico v sistemu CEEPUS.
Po povratku z mobilnosti v tujini o tem obvestite Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si in pošljite:
- potrdilo o opravljeni mobilnosti (Letter of confirmation),
- prezentacijo Izkušnje študentov na izmenjavi (vzorec prezentacije je dostopen na spletni strani Mednarodna dejavnost pod Navodila in obrazci),
- druga morebitna dokazila, ki jih prejmete na instituciji gostiteljici.
Če na katerikoli točki iz kateregakoli razloga odstopite od izvedbe svoje mobilnosti, ste dolžni o tem takoj pisno obvestiti Pisarno za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VFinternational@vf.uni-lj.si in odgovorno osebo na instituciji gostiteljici, na kateri je načrtovana oz. začeta mobilnost.
Navodila
Prijavo na mobilnost v okviru programa CEEPUS v celoti opravite na spletnem portalu CEEPUS. Navodila za posamične vrste prijav v program se nahajajo v spodnjih dokumentih in na portalu CEEPUS.
Glavna navigacija
- Informativni dan
- Why to become a veterinarian?
- Undergraduate Studies
- Postgraduate studies
- Pripravništvo
- Summer Schools
- Continuous education
- Professional Development
- International Activity
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- The Path to Creative Knowledge
- Tutoring
- Extracurricular Activities
- Career Centres
- Alumni
- Student organizations and societies
- Quality Assurance
The veterinarian on duty
Emergency veterinary assistance for dogs and cats and a telephone number of constant readiness.
Library
A wide selection of domestic and foreign professional literature in the field of veterinary medicine and other sciences.
Location
Gerbičeva 60
SI-1000 Ljubljana
Slovenija
Sample Reception
Samples are received at several locations throughout Slovenia. See where.
Main navigation
-
Education
- Informativni dan
- Why to become a veterinarian?
- Undergraduate Studies
- Postgraduate studies
- Pripravništvo
- Summer Schools
- Continuous education
- Professional Development
- International Activity
- Mednarodna dejavnost - Tuji študentje
- The Path to Creative Knowledge
- Tutoring
- Extracurricular Activities
- Career Centres
- Alumni
- Student organizations and societies
- Quality Assurance
- Clinics
- Diagnostics
- Dobrobit
- NVI
- Research
- About us
- Hub