Ponovni interni Javni razpis Veterinarske fakultete UL za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom PRAKTIČNGA USPOSABLJANJA v okviru programa ERASMUS+ v študijskem letu 2018/2019

Na spletnih straneh Univerze v Ljubljani https://www.uni-lj.si/mednarodno_sodelovanje_in_izmenjave/program_erasmus_plus/erasmus_plus_mobilnost_studentov_za_prakso/ je objavljen naknadni Javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom PRAKTIČNEGA USPOSABLJANJA v okviru programa ERASMUS+ v študijskem letu 2018/2019.

Skladno z navodili Univerze v Ljubljani, VF kot članica UL objavljamo zgoraj omenjeni razpis na svojih spletnih straneh hkrati s ponovnim internim razpisom omenjenega naknadnega Javnega razpisa.

Veterinarska fakulteta UL v ponovnem internem razpisu upošteva vsa merila in zahteve naknadnega Javnega razpisa za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom PRAKTIČNEGA USPOSABLJANJA v okviru programa ERASMUS+ v študijskem letu 2018/2019, pri čemer podajamo nekatera dodatna navodila in pogoje, vezane na mobilnost študentov veterinarske medicine, ki sovpadajo z Navodili o mednarodni izmenjavi študentov na Veterinarski fakulteti (interni dokument Veterinarske fakultete UL), dostopen na spletni povezavi https://www.vf.uni-lj.si/si/mednarodna-dejavnost/obrazci-in-navodila/.

1. Dodatna navodila za mobilnost študentov z namenom PRAKTIČNEGA USPOSABLJANJA:

• Na enovitem magistrskem študiju (EMŠ) na Veterinarski fakulteti UL gre lahko študent veterinarske medicine na Erasmus+ PRAKTIČNO izmenjavo od tretjega letnika dalje.

• Študent veterinarske medicine lahko v času EMŠ opravlja študijsko mobilnost in praktično usposabljanje v skupnem seštevku 24 mesecev.

• Na razpis se lahko prijavi študent VF UL pod sledečimi pogoji:

• v celotnem času izmenjave ima aktiven status študenta na VF

• je v času izmenjave vpisan najmanj v tretji letnik EMŠ

• ima poravnane vse finančne obveznosti iz naslova programa ERASMUS+ (v kolikor je študent v preteklih letih rednega študija že opravljal mobilnost v okviru omenjenega programa ).

• Pri ocenjevanju vlog bo VF upoštevala sledeča merila:

• dosedanji študijski uspeh (upošteva se povprečna ocena vseh opravljenih izpitov in vaj na vseh do razpisa opravljenih stopnjah študija: od 0 do 10 točk;

• motivacijsko pismo: od 0 do 10 točk;

• stopnja znanja tujega jezika: od 0 do 10 točk.

Ponovni interni razpis VF je objavljen na spletnih straneh VF https://www.vf.uni-lj.si/si/mednarodna-dejavnost/obvestila-in-novice/, študenti veterinarske medicine pa bodo obvestilo o ponovnem internem razpisu prejeli tudi na skupne e-naslove študentov veterinarske medicine po letnikih.

Ponovni interni razpis VF je odprt od 24.1.2019 pa do vključno 5.2.2019, pri čemer morajo študenti izpolniti E-prijavo preko portala VIS (navodila za oddajo e-prijave so zapisana v nadaljevanju) ter do zgoraj navedenega roka posredovati odgovorni osebi Pisarne za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VF en izvod izpolnjene E-prijave z vsemi potrebnimi dokazili (potrdilo o opravljenih izpitih, motivacijsko pismo in potrdilo o izkazovanju ustrezne ravni znanja tujega jezika1).

Upravičeno obdobje tega razpisa je od 1.3. do 30.9.2019. Obdobje financiranja je omejeno na (skupno) 6 mesecev. V okviru ene prijave lahko študent izvede tudi več Erasmus+ praktičnih usposabljanj, skladno z razpisnimi pogoji (npr. dvakrat po 3 mesece).

Kriteriji in rezultati izbora bodo objavljeni predvidoma do konca meseca februarja 2019 na spletnih straneh VF – mednarodna dejavnost https://www.vf.uni-lj.si/si/mednarodna-dejavnost/obvestila-in-novice/.

Kontaktna oseba za program ERASMUS+ na VF je vodja Pisarne za raziskovanje in mednarodno sodelovanje mag. Petra Gruden (01/ 47 79 852 ali petra.gruden@vf.uni-lj.si).

O izboru bodo študenti obveščeni tudi s Sklepom, ki ga bo izdala VF UL.

NAVODILA ZA IZPOLNJEVANJE E-PRIJAVE NA PORTALU VIS

Portal VIS bo za izpolnjevanje e-prijave za izbor kandidatov, ki bodo oddali vlogo za naknadni Javni razpis za mobilnost študentov z namenom praktičnega usposabljanja v okviru programa Erasmus+ za študijsko leto 2018/2019, odprt od 24.1.2019 pa do vključno 5.2.2019.

Študent mora poleg izpolnjene e-prijave oddati odgovorni osebi v Pisarni za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VF tudi en izvod izpolnjene E-prijave z vsemi potrebnimi dokazili (potrdilo o opravljenih izpitih, motivacijsko pismo in potrdilo o izkazovanju ustrezne ravni znanja tujega jezika)!

Študent izpolni E-prijavo na portalu VIS po naslednjih korakih:

1. Študent se prijavi v VIS

1. V VISu izbere rubriko »PRIJAVA NA IZMENJAVO« in nato »PRIJAVA« (kot kaže spodnja slika) ter poleg študijskega leta izbere tudi vrsto izmenjave

1. Študent izpolni prijavo za izmenjavo po korakih

POZOR: Poleg motivacijskega pisma in dokazila o znanju tujega jezika mora študent priložiti tudi dokazilo o opravljenih izpitih!

1. Študent pregleda oddano prijavo kot kaže spodnja slika

POZOR: Po kliku na povezavo »Prikaži« se izpiše celotna prijava, ki jo mora študent natisniti in natisnjeno E-prijavo, skupaj z vsemi zahtevanimi prilogami, dostaviti do zgoraj navedenega roka odgovorni osebi Pisarne za raziskovanje in mednarodno sodelovanje na VF.

1 Študent lahko priloži maturitetno spričevalo, iz katerega je razvidna ocena tujega jezika ali označi v potrdilu o opravljenih izpitih oceno opravljenega tujega jezika ali priloži drugi formalni certifikat o pridobljeni stopnji znanja tujega jezika.