Selekcija kopitarjev


Klinika za reprodukcijo in velike živali

Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj

Oddelek za selekcijo konj

Gerbičeva 60

1000 Ljubljana

 

Tel.: +386 1 4779 384

Faks: +386 1 4779 388

Gsm: +386 40 882 654

Email: selekcija.kopitarjev@vf.uni-lj.si


  • Zaposleni

    Predstojnik: prof.dr. Janko Mrkun, janko.mrkun@vf.uni-lj.si tel: +386 1 4779 264

    doc.dr. Matjaž Mesarič matjaz.mesaric@vf.uni-lj.si tel.: +386 1 4779 874
    Nataša Gorišek natasa.gorisek@vf.uni-lj.si tel.: +386 1 4779 224
    Karolina Jamnik Cerk karolina.jamnik@vf.uni-lj.si tel.: +386 1 4779 274
    Janja Likar janja.likar@vf.uni-lj.si tel.: +386 1 4779 875
    Darko Platovnjak darko.platovnjak@vf.uni-lj.si  tel.: +386 1 4779 385, gsm: +386 41 634 547
    Barbara Pezdir barbara.pezdir@vf.uni-lj.si  tel.: +386 1 4779 384
    Potokar Tončka toncka.potokar@vf.uni-lj.si tel.: +386 1 4779 275

     

  • Identifikacijski dokumenti

    Identifikacijski dokument je osnovni zootehniški dokument. Izda se v predpisani obliki v skladu z veljavnimi predpisi.

     

    V Sloveniji sta za izdajo Identifikacijskih dokumentov pooblaščena dva izdajatelja:

    Za registrirane kopitarje ter kopitarje za rejo in rabo:

    Veterinarska fakulteta, Univerze v Ljubljani

    Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj

    Cesta v Mestni log 47,

    1000 Ljubljana,

    SLOVENIJA

    Tel.: +386 1 4779 384

    Faks: +386 1 4779 388

    E-pošta: selekcija.kopitarjev@vf.uni-lj.si

     

    Za konje pasme lipicanski konj:

    Kobilarna Lipica

    Lipica 5,

    6210 Sežana,

    SLOVENIJA

    Tel.: +386 5 739 1706

    E-pošta: tajnistvo@lipica.org

     

    Lastniki oziroma imetniki kopitarjev morajo imeti Identifikacijski dokument za vse kopitarje (konje, osle, mule, mezge, zebre), ki jih redijo oziroma so zanje odgovorni.

    Člen 12, Izvedbena Uredba Komisije 262/2015/EU z dne 17. 2. 2015: ”Enoprsti kopitarji, rojeni v Uniji, morajo biti identificirani z identifikacijskim dokumentom, izdanim v skladu s členom 9, najpozneje v 12 mesecih po datumu rojstva, v vsakem primeru pa preden za vedno zapustijo gospodarstvo, kjer so se rodili, razen če se taki premiki izvajajo v skladu s členom 23(2)(c) kot premiki žrebeta pred odstavitvijo od matere, od katere je žrebe odvisno, ali v skladu s členom 26(2).”

    Za lastnike oziroma imetnike kopitarjev, ki opustijo prijavo živali za označitev ter jih ne označijo, so predpisane sankcije. Po prekoračitvi roka za izdajo identifikacijskega dokumenta t.j. eno leto od rojstva žrebeta, kopitar ni upravičen do statusa živali, ki je namenjena za prehrano ljudi.

  • Registracija žrebet

    V 28. dneh po rojstvu kopitarja lastnik oziroma imetnik prijavi žrebeta z oddajo Poročila o žrebitvi, ki je sestavni del Potrdila o pripustu kobile (obvezno za pasemska žrebeta). V primeru, da lastnik tega dokumenta nima, lahko kopitarja prijavi pisno z izpolnitvijo obrazca:  Vloga za označitev kopitarja. Lastniki oziroma imetniki, ki dostopajo do portala VOLOS (spletna aplikacija za dostop v CRK) in želijo prijaviti kopitarja za rejo in rabo lahko sami vnesejo vlogo v VOLOS.

    • Izdajatelj na lastnikovo oziroma imetnikovo željo prijavo posreduje usposobljenemu veterinarju (pregledniku), da le ta kopitarja ustrezno in v skladu z veljavno zakonodajo označi in identificira. Izdajatelj na podlagi vnešenih podatkov s strani usposobljenega veterinarja (preglednika) izda identifikacijski dokument za kopitarja za rejo in rabo.

    • Za pasemska žrebeta v vsakem primeru veljajo roki in pravila, določena z rejskim programom. Rejci oddajo Poročilo o žrebitvi, ki je sestavni del Potrdila o pripustu kobile, v 28. dneh od rojstva žrebeta. Žrebeta morajo pripeljati na razpisan identifikacijski in registracijski pregled na katerem pristojna komisija opravi identifikacijo in registracijo žrebeta. Za žrebeta, ki so bila prijavljena v predpisanih rokih, pa niso bila privedena na registracijski pregled, se lahko opravi naknadna registracija.

  • Identifikacija kopitarjev

    Izvedbena Uredba Komisije 262/2015 (EU), ki je stopila v veljavo z dnem 1. 1. 2016, v identifikacijo kopitarjev uvaja poleg obvezne vstavitve transponderja (čipa) iz leta 2009 tudi obvezen oris kopitarja, ki vsebuje najmanj 5 znakov, tako za žrebeta kot za odrasle kopitarje, ki še niso identificirani.

    Vsi do sedaj izdani identifikacijski dokumenti, ki so bili izdani v skladu z veljavnimi predpisi, ostajajo v veljavi. Takega kopitarja ni potrebno orisati ali čipirati, niti zaprositi za izdajo novega ID. Vsekakor pa je takega kopitarja na željo lastnika možno dodatno čipirati ali orisati ter identifikacijski dokument dopolniti.

    Preglednik je pred vstavitvijo čipa dolžan preveriti, če je kopitar že bil čipiran. Če najde znake, ki nakazujejo, da je čip že vstavljen, ali pa da je bil odstranjen, mora čipiranje kopitarja zavrniti. V primeru, da se po kodi zaznanega čipa lahko pridobi informacije o državi, iz katere naj bi kopitar izviral, je potrebno pridobiti dokument iz te države. V primeru, ko to ni mogoče, izdajatelj za takega kopitarja izda Nadomestni identifikacijski dokument.

    Izjemoma se lahko namesto vstavitve čipa (transponderja), kot nadomestna metoda za označitev poleg orisa uporabi genetska preiskava, ki se opravi na osnovi odvzema žime živali. Uporabi se v primeru, ko lastnik živali iz splošno priznanih veterinarskih ali etoloških razlogov, ne želi uporabiti označevanja s transponderjem. Stroške nadomestne označitve in, kadar je to potrebno, stroške preverjanja identitete živali, krije lastnik! 

  • Ne kupujte kopitarja brez Identifikacijskega dokumenta!

     

    Ob nakupu konja:

    • Natančno preglejte ID: preglejte opis in oris kopitarja in ju primerjajte z zunanjostjo živali.

    • Kopitarji, ki so čipirani, so lahko tudi brez opisa in orisa v ID: pri taki živali je edina možnost ta, da odčitamo čip, s katerim je označen kopitar; čitalnik čipov imajo ustrezno usposobljen veterinar (preglednik).

    • Posebno pozornost naj kupec nameni oddelku Dajanje zdravil za uporabo v veterinarski medicini, ki določa ali kopitar je oz. ni namenjen za zakol za prehrano ljudi. Če kopitar ni namenjen za prehrano ljudi, ga lastnik ne bo mogel oddati v klavnico za zakol za prehrano ljudi. Ta status je nepovraten in ga ni mogoče spremeniti nazaj v status živali, namenjene za prehrano ljudi.

    • Ob nakupu živali je zelo priporočljivo, da kupec in prodajalec skleneta kupoprodajno pogodbo, s katero zaščitita svoje interese. S to pogodbo novi lastnik dokazuje lastništvo živali.

    Za spremembo lastništva kopitarja:

    • Izpolnite obrazec Vloga za spremembo lastništva ali priložite drugo dokazilo o spremembi lastništva (kupoprodajna pogodba, darilna pogodba, sklep o dedovanju. Pošljite ga skupaj z Identifikacijskim dokumentom izdajatelju najkasneje v 30 dneh po spremembi lastništva.

    • Če je izdajatelj identifikacijskega dokumenta izven RS, in sprememba lastništva ni bila vpisana v tujini, se Vloga za vpis kopitarja v register skupaj s preostalimi dokazili in ID-jem pošlje na naš naslov (Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj, Cesta v Mestni log 47, 1000 Ljubljana).

  • Odjava kopitarja

    • Ob poginu ali evtanaziji (usmrtitvi) kopitarja morate poklicati Veterinarsko higiensko službo, ki so dolžni poskrbeti za odvoz poginule živali.

      Ob odvozu predate Identifikacijski dokument Veterinarsko higienski službi oziroma pošljete identifikacijski dokument skupaj z vlogo za odjavo kopitarja izdajatelju.

  • Izdaja dvojnika oziroma nadomestnega identifikacijskega dokumenta

    • Ob izgubi identifikacijskega dokumenta izpolnite vlogo za izdajo dvojnika identifikacijskega dokumenta kopitarja, ki jo posredujte izdajatelju.

      Izdaja dvojnika ali nasdomestnedga identifikacijskega dokumenta bo v skladu z Izvedbeno Uredbo Komisije 262/2015/EU z dne 17. 2. 2015.

  • Pregledna mesta – Naknadna registracija

     

    PREGLEDI RODOVNIŠKIH KOBIL IN NARAŠČAJA, PREGLEDI ZA SPREJEM V RODOVNIK IN PREGLEDI OSLOV V LETU 2017

    Redni letni pregledi kobil in naraščaja ter oslov bodo potekali v mesecih juliju, avgustu in septembru 2017.

    Za vse pasme konj razen lipicanca izvaja strokovne naloge vodenja rodovniških knjig v Republiki Sloveniji Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj, Veterinarska fakulteta, kot Druga priznana organizacija v konjereji – DPO VF oz. kot Priznana organizacija v konjereji – PRO VF.

    Rejci so dolžni pravočasno poslati natančno izpolnjeno originalno Potrdilo o pripustu skupaj s Poročilom o žrebitvi na naslov:

    Veterinarska fakulteta, Klinika za zdravstveno varstvo in rejo konj, Cesta v Mestni log 47, 1000 Ljubljana.

    V primeru, da Potrdila o pripustu skupaj s Poročilom o žrebitvi ne bomo prejeli v predpisanih rokih, se bo pri registraciji žrebeta dodatno zaračunal strošek preverjanja dokumentacije.

    Žrebeta morajo biti na preglede privedena v letu rojstva obvezno skupaj z materami. Vsa žrebeta, ki niso pregledana v letu rojstva se registrirajo po postopku predpisanem za naknadno registracijo žrebet. Na pregledna mesta morajo rejci s seboj obvezno prinesti Identifikacijski dokument oz. Rodovniški list ali Potrdilo o poreklu kobile.

    Prosimo vas, da na redne letne preglede pripeljete žrebeta slovenske hladnokrvne, posavske, haflinške, kasaške in ljutomerske kasaške pasme. Za žrebeta slovenske toplokrvne reje in šetland ponije je zaželeno, da se privedejo na razstavo žrebet, kjer bodo obenem tudi registrirana. Podobno velja za žrebeta islandske pasme ter konje Quarter horse, appaloosa in paint horse, ki so lahko privedena le na rejsko ocenjevanje, kjer se tudi registrirajo. Za pregled lipicanskih žrebet bo objavljeno posebno pregledno mesto. Zaželeno je, da se tudi žrebeta angleške polnokrvne, arabske polnokrvne in arabske reje privedejo na razpisane preglede, saj bo v nasprotnem primeru registracija le teh opravljena pozno jeseni v času naknadnih pregledov proti plačilu. Na pregledna mesta so lahko privedeni tudi osli za vpis v rodovniško knjigo skupaj z naraščajem, ki so ali nameravajo pristopiti k organizirani reji oslov.

    Datumi in lokacije razstav za slovenske toplokrvne konje in šetland ponije ter datumi in lokacije rejskih ocenjevanj za konje islandske pasme, Quarter horse, appaloosa in paint horse, bodo s strani Priznanih rejskih organizacij oz. Združenj javljenji naknadno. V primeru, da razstave ali rejska ocenjevanja ne bodo izpeljana, je žrebeta potrebno pripeljati na redne letne preglede.

    Od 01.01.2016 so v veljavi novi predpisi, ki urejajo označevanje in registracijo kopitarjev. Označitev in registracijo čistopasemskih žrebet rejcev, ki sodelujejo pri izvajanju rejskega programa za posamezno pasmo, opravi strokovna služba na razpisanih preglednih mestih. Označitev konjev tistih pasem, ki so vključeni v Skupni temeljni rejski program je delno subvencionirana. Označitev konjev Quarter horse, appaloosa in paint horse se izvaja v skladu s Pogodbo in aneksom k pogodbi o sodelovanju pri izvajanju Rejskega programa. Označitev oslov, ki so pristopili k organizirani reji se izvaja v skladu s Dogovorom o sodelovanju pri vzpostavitvi organizirane reje oslov in izvajanju strokovnih nalog za osle.

    Predvsem opozarjamo na pravočasno prijavo žrebet in osličkov za označitev:

    Žrebeta in oslički morajo biti identificirana (to je, čipirana, registrirana in imeti izdan ID) najpozneje v 12 mesecih po datumu rojstva. Lastnik oziroma imetnik kopitarja mora zaprositi za ID praviloma do 28. dneva starosti živali.

    V primeru, da se pregledno mesto izvede na lokaciji rejca, na katerem bodo privedene oz. pregledane manj kot 3 živali, so v ceno storitve vključeni materialni stroški storitve. Strošek pregledov bo v teh primerih znašal 16,59 EUR. Izjema so pregledna mesta, ki so do najbližjega razpisanega preglednega mesta oddaljena več kot 20 km.

    V primeru, da se bo pregledno mesto izvedlo na domu brez predhodne najave oz. v času izven rednih letnih pregledov bo cena storitve znašala 33,18 EUR. Cena storitev mora biti usklajena s potrjenim – veljavnim cenikom.

    V primeru, da boste na pregledno mesto privedli osla z naraščajem je namesto Potrdila o pripustu potrebno na zgoraj navedeni naslov poslati izpolnjeno Vloga za označitev kopitarja, na kateri navedete, da bo le ta pregledan s strani DPO VF. Dobite jo na naši spletni strani http://www.vf.uni-lj.si/vf/index.php/si/strokovno-delo/kopitarji-selekcija.

    Na pregledna mesta morajo rejci s seboj obvezno prinesti Identifikacijski dokument odrasle živali.

    Vsi privedeni konji in osli naj bodo primerno urejeni – očiščeni, z urejenimi kopiti in v primerni rejni kondiciji. V nasprotnem primeru se lahko pregled take živali zavrne.

    Za žrebeta in osličke, rojene po razpisanih terminih rednih letnih pregledov bodo na osnovi pravočasno poslanih prijav v obliki Potrdila o pripustu skupaj s Poročilom o žrebitvi oz. za osle Vloge za označitvi kopitarja dodatno razpisani naknadni pregledi živali v dogovoru s Priznanimi rejskimi organizacijami (PRO-ji) in posameznimi rejci.

     

    SEZNAM PREGLEDNIH MEST 2017

    Dan

    Datum

    Ura

    Pregledno mesto

    torek

    04.07.

    08.00

    Dedni dol, pri Kastelicu

       

    09.30

    Vrh, pri Habjanu

       

    10.30

    Kamno brdo 1a, pri Vrhovcu

       

    11.30

    Leskovec, pri Čožu

       

    13.00

    Leskovec, pri Grumu

       

    14.00

    Velika Dobrava, pri Omahnu

       

    15.30

    Mekinje nad Stično 11, Kastelicu

       

    16.30

    Pristavlja vas, pri Košaku

       

    17.30

    Artiža vas 10, pri Križmanu

       

    18.30

    Šentvid pri Stični, pri Skubicu

    sreda

    05.07.

    08.30

    Spodnje Jablane, pri Sobotiču

       

    09.30

    Mihovce, pri Medvedu

       

    11.00

    Barislovci, pri Sitarju

       

    12.00

    Zgornja Pristava, pri Cebeku

       

    14.00

    Hum, pri Gaube

       

    15.30

    Ljutomer, na hipodromu

       

    17.00

    Šalinci, pri Slaviču

       

    18.00

    Spodnje Krapje, pri Bašiču

    četrtek

    06.07.

    08.00

    Zasadi, pri Bohincu

       

    09.00

    Stara nova vas, pri Žnidariču

       

    10.00

    Veržej, pri gasilskem domu

       

    11.00

    Lipovci 180i, pri Jerebicu

       

    12.00

    Filovci, pri Petku

       

    15.00

    Krašči, pri Pečiču

       

    16.00

    Krašči, pri Beloševiču

    torek

    11.07.

    08.00

    Gombišče, pri Vidmarju

       

    09.00

    Dolenje Selce, pri Gorcu

       

    11.00

    Benečija, pri Makovcu

       

    12.00

    Reva, pri Kužniku

       

    13.00

    Korita, pri Smoliču

       

    14.30

    Hmeljčič, pri Brezovarju

       

    15.00

    Šentjurij, pri Kosu

       

    16.30

    Rodine, pri Patetu

       

    18.00

    Slovenska vas, kaznilnica

    sreda

    12.07.

    08.00

    Gabrijele, pri Kovaljevu

       

    09.00

    Goreljce, pri Glavanu

       

    10.30

    Jesenova Ravan, pri Salihaju

       

    12.30

    Kovk, pri Rovšku

       

    13.00

    Marno, pri Strmljanu

       

    14.30

    Dobrljevo 15, pri Berdajs

    četrtek

    13.07.

    08.00

    Dolenje Jezero, pri Leskovcu

       

    09.00

    Dolenje Jezero, pri Levarju

       

    10.00

    Martinjak, pri Lunki na pašniku

       

    11.00

    Slivnica, na pašniku

       

    12.30

    Žerovnica, pri Lunki

       

    14.00

    Dane, pri Lekšanu

       

    15.30

    Podcerkev, pri Bavcu

       

    16.30

    Podcerkev, pri Pojetu

    ponedeljek

    17.07.

    08.30

    Dajnarska planina

       

    11.00

    Porezen

       

    13.30

    Podlanišče, pri Jeramu

       

    16.00

    Bate, pri Plesničarju

       

    17.30

    Grgar 64a, pri Štekarju

    torek

    18.07.

    08.00

    Gabrovica, pri Sušniku

       

    10.00

    Ranč Prelovec pod Kobjeglavo, pri Lemutu

       

    11.00

    Planina, pri Žvoklju

       

    12.00

    Ajdovščina, pri Marcu

       

    14.00

    Podnanos, pri Pižentu

       

    15.00

    Podnanos, na pašniku pri Žguru

       

    16.30

    Veliko Ubeljsko, pri Černigoju

       

    17.30

    Velika Brda 2a, pri Prirc

       

    18.30

    Postojna, pri Sojerju

    sreda

    19.07.

    08.00

    Veliki Obrež, pri Horvatiču

       

    09.00

    Podvinje, pri Zijalu

       

    10.00

    Kapele, pri Kelherju

       

    11.30

    Kapele, pri Hotku

       

    13.00

    Jereslavec, pri Staniču

       

    14.30

    Stara vas, pri Horvatiču

       

    16.00

    Sromlje, pri Petanu

       

    17.00

    Globoko, pri Ogorevcu

       

    18.00

    Sela, pri Zorku

       

    19.00

    Sela, pri Cvetkoviču

    torek

    25.07.

    08.00

    Kompolje, pri Zupančiču

       

    09.00

    Sušje, pri Zidarju

       

    10.00

    Jurjevica, pri Lesarju

       

    11.00

    Sajevec, pri Opeki

       

    12.30

    Goriča vas, pri Lovšinu

       

    14.00

    Prigorica, pri Oberstarju

       

    15.00

    Gornje Ložine, pri Omerzi

       

    15.30

    Griček pri Željnah 100, pri Kovaču

       

    16.30

    Kočevje, pri Pavuni

       

    17.30

    Koče 4, Ranč Marina

    sreda

    26.07.

    08.00

    Stržišče, pri Vovku

       

    09.30

    Kladje nad Blanco, pri Bidermanu

       

    10.30

    Dolenji Leskovec, pri Simonišku

       

    12.30

    Ardro pod Velikim Trnom, pri Omerzelu

       

    14.00

    Močvirje, pri Hočevarju

       

    15.30

    Jelendol, pri Hočevarju

       

    16.30

    Bučka, pri Komljancu

       

    17.30

    Površje, pri Gorencu

    četrtek

    27.07.

    08.00

    Senuše, pri Planincu

       

    09.30

    Sela pri Raki, pri Metelkotu

       

    11.00

    Pristava, pri Rabzelju

       

    12.00

    Gmajna, pri Gregoriču

       

    14.30

    Mala Cikava, pri Bojancu

       

    16.00

    Gorenji Globodol 4a, pri Povšetu

       

    17.30

    Češnjice, pri Stariču

    torek

    01.08.

    08.00

    Prestranek, na gradu

       

    09.00

    Selce, posestvo Plana

       

    10.00

    Zagorje, pri Kastelicu

       

    11.00

    Volovja reber, pri Kruhu na pašniku

       

    14.00

    Koritnice, pri Tomšiču

       

    15.00

    Bač, pri Tomšiču

       

    16.00

    Bač, na pašniku

    sreda

    02.08.

    08.00

    Kočarija, pri Obradoviču

       

    10.00

    Oštrc, pri Frankoviču

       

    11.00

    Slinovce, pri Colariču

       

    12.30

    Žabjek, pri Colariču

       

    13.30

    Brod, pri Kerinu

       

    14.30

    Žadovinek, pri Packu

       

    16.00

    Mrtvice 54b, pri Klemenčiču

       

    17.00

    Mrtvice, pri Milerju

       

    18.00

    Drnovo, pri Brajdiču

    četrtek

    03.08.

    08.00

    Jelše, pri Packu

       

    09.30

    Veliki Podlog, pri Božiču

       

    11.00

    Veliko Mraševo 38, pri Žibertu

       

    12.00

    Pristava ob Krki , pri Štefaniču

       

    13.00

    Globočice, pri Pangerčiču

       

    15.00

    Cerina, pri Račiču

       

    16.00

    Koritno, pri Škofjancu

       

    17.00

    Ponikve, pri Prišelu

    torek

    08.08.

    08.00

    Družinska vas, pri Dežmanu

       

    09.00

    Gradenje, pri Ajdniku

       

    10.30

    Dobrava, pri Kosmaču

       

    11.30

    Dobrava, pri Grandi

       

    12.30

    Hrvaški brod, pri Košaku

       

    13.30

    Hrvaški brod, pri Baniču

       

    14.30

    Zameško, pri Jordanu

       

    15.30

    Šentjernej, pri Jordanu

       

    16.30

    Gorenje Vrhpolje, pri Zagorcu

       

    18.00

    Prapreče, pri Antončiču

    sreda

    09.08.

    08.00

    Črešnjice, pri Lajkoviču

       

    09.00

    Loče 1, pri Vašcerju

       

    10.00

    Šentlenart, pri Zlatiču

       

    10.30

    Gornji Lenart, pri Cvelbarju

       

    12.30

    Podgorje, pri Grmovšku

       

    15.00

    Gradišče, pri Kotniku

       

    17.00

    Križe, pri Vrančiču

       

    18.00

    Gorica pri Raztezu, pri Pečniku

       

    19.00

    Sremič, pri Dularju

    četrtek

    10.08.

    08.00

    Dobruška vas, pri Baniču

       

    09.00

    Zloganje, pri Hrastarju

       

    09.30

    Dolenje Dole, pri Kolencu

       

    11.00

    Osrečje, pri Oberču

       

    12.00

    Osrečje, pri Zajcu

       

    13.30

    Zalog, pri Kolencu

       

    15.00

    Radovlja, pri Mediji

    sreda

    16.08.

    08.00

    Špitalič 18, pri Zabavniku

       

    10.00

    Straže pri Mislinji, pri Času

       

    11.00

    Stari trg-Slovenj Gradec, pri Hriberniku – Šancel

       

    12.30

    Vrhe, pri Goljatu

       

    15.00

    Gmajna 25, pri Bošnik

       

    16.00

    Selovec, pri Poberžniku

       

    18.00

    Janževski vrh, pri Jesenšku

    četrtek

    17.08.

    08.00

    Lenart, na hipodromu

       

    09.30

    Dupleški vrh 65, pri Dovniku

       

    10.30

    Rače, pri Plečku

       

    11.30

    Spodnja Polskava, pri Lahu

       

    12.30

    Visole, pri Smogavc

       

    14.00

    Črešnjevec, pri Napastu

       

    15.30

    Pečke, pri Gazvodi

    petek

    18.08.

    08.00

    Kozarišče, pri Trudnu

       

    09.30

    Škrabče, pri Zidarju

       

    11.00

    Pusti hrib, pri Kljunu

       

    12.30

    Velike Poljane, pri Ambrožiču

       

    13.30

    Breg, pri Riglerju

       

    14.30

    Dane, pri Andoljšku

       

    16.30

    Cereja 19, pri Kaplanu

       

    17.30

    Videm Dobrepolje, pri Kastelicu

    torek

    22.08.

    08.00

    Krka, pri Kožar

       

    09.30

    Klečet, pri Kolerju

       

    11.30

    Črmošnjice, pri Turku

       

    13.30

    Črmošnjice, na paši pri Mihelčiču

       

    15.30

    Rožni dol 7, pri Plutu

       

    16.30

    Otovec, pri Blažiču

       

    17.00

    Nova Loka 49, pri Murnu

       

    18.00

    Kočevje, pri Žnidaršič

       

    18.30

    Veliki Nerajec, pri Pešelj

    sreda

    23.08.

    08.00

    Velika Lahinja, pri Perušiču

       

    09.00

    Griblje, pri Brincu

       

    10.00

    Metlika, pri Kremescu

       

    11.30

    Jurna vas, pri Možetu

       

    13.00

    Potov vrh, pri Žonti

       

    14.00

    Potov vrh, pri Medletu

       

    16.30

    Potov vrh, pri Železniku

       

    17.30

    Vrh pri Pahi, pri Prešernu

    četrtek

    24.08.

    08.00

    Bajnof, na SKŠ

       

    08.30

    Muhaber, pri Femcu

       

    09.30

    Daljni vrh 24a, pri Papežu

       

    10.30

    Dule, pri Kobetu

       

    11.00

    Dolenje Gradišče, pri Šetini

    sreda

    30.08.

    08.00

    Komenda na hipodromu

       

    09.00

    Dolenje, pri Vodlanu

       

    10.00

    Dupeljne, pri Homarju

       

    11.00

    Dob, pri Kuharju

       

    12.30

    Dvor, pri Možini

       

    14.00

    Zgornja Besnica, pri Jančarju

       

    15.00

    Besnica 25, pri Habiču

    četrtek

    31.08.

    08.00

    Bločice, na planini

       

    09.00

    Radlek, pri Zgoncu

       

    10.00

    Glina, pri Lahu

       

    12.00

    Nova vas 3, pri Ponikvarju

       

    13.00

    Retje, pri Košmrlju

       

    14.00

    Šmarata, pri Škerbcu

       

    15.00

    Iga vas, pri Gerbcu

    petek

    01.09.

    08.30

    Knežja Lipa, pri Goršiču

       

    11.00

    Kočevska Reka, pri Novaku

    torek

    05.09.

    08.00

    Prožinska vas, pri Gajšku

       

    09.30

    Vrbno, pri Gajšku

       

    10.30

    Vodice, pri Novaku

       

    12.00

    Visoče, pri Pušnik

       

    13.00

    Brodnice, pri Rajhu

       

    14.30

    Žigon, pri Kovačiču

       

    16.00

    Lahomšek, pri Teršek

       

    17.00

    Tevče, pri Šoli

       

    18.00

    Vodruž, pri Hercogu

    sreda

    06.09.

    08.00

    Vršna vas, pri Vahnu

       

    10.00

    Babna brda, pri Ogrizku

       

    11.30

    Olimje, pri Osojnik

       

    13.00

    Loka pri Žusmu, pri Pečniku

       

    14.30

    Dobrina, pri Bevcu

       

    16.00

    Jelce, pri Salobirju

       

    17.30

    Gorica pri Slivnici, pri Lesjaku

    četrtek

    07.09.

    08.00

    Planina na Pohorju, pri Klančniku

       

    10.00

    Spodnji Dolič, pri Špeglju

       

    11.30

    Brezen, pri Petaciju

       

    13.00

    Frankolovo, pri Graščini

       

    13.30

    Škofja vas, pri Koželju

       

    14.30

    Celje-Poštna ulica 1, pri Polenik

       

    15.30

    Lopata 15c, pri Konjerejskem društvu Celje

    torek

    12.09.

    08.00

    Drenov grič, pri Japlju

       

    09.00

    Podlipa, pri Fortuni

       

    10.00

    Dražica, pri Kržiču na pašniku

       

    12.00

    Jezero, pri Grudnu

       

    13.00

    Podkraj, pri Šenku

       

    14.00

    Iška vas, pri Škulju

       

    16.00

    Zabrv, pri Župcu

    sreda

    13.09

    08.00

    Notranje gorice, pri Kavčniku

       

    09.00

    Črna vas, pri Trčku

       

    09.30

    Črna vas, pri Kramarju

       

    11.00

    Medvedica 5, pri Čibašku

       

    12.30

    Male Lašče, pri Perhaju

       

    13.30

    Velike Lašče, pri Zadniku

       

    15.00

    Medvedjek 4, pri Jovanu

       

    16.00

    Dolenje Podpoljane, pri Maroltu

       

    17.00

    Preska 2, pri Rusiću

    četrtek

    14.09.

    08.00

    Grčarevec, pri Ostermanu

       

    10.00

    Zadlog pri Črnem vrhu nad Idrijo, pri Kosmaču

       

    12.00

    Gozd, pri Peljhanu

       

    13.30

    Vrtovče, pri Makovcu

       

    16.00

    Dolenja vas, pri Suši

    torek

    19.09.

    08.00

    Perovo, pri Glinšku

       

    09.00

    Praproče, pri Javorniku

       

    10.30

    Peč 6, pri Dolinšku

       

    11.30

    Polica 159, pri Dolinšek

       

    12.30

    Gorenje Brezovo, pri Zajcu

    sreda

    20.09.

    08.00

    Dolnje Vreme, pri Prunku

       

    09.00

    Kal, pri Urbančiču na pašniku

       

    10.00

    Smrje, pri Grlju

       

    11.00

    Zalči, pri Urhu

       

    12.30

    Novokračine, pri Rutarju

       

    14.00

    Palčje, pri Maček

    četrtek

    21.09.

    08.00

    Paneče, pri Kozmusu

       

    09.30

    Kostrivnica, pri Mlakerju

       

    11.30

    Gradiški dol, pri Murku

       

    13.30

    Zgornji Porčič, pri Žekšu

       

    15.30

    Zgornja Kungota 27, pri Plantevu

       

    17.30

    Bresternica, pri Večerniku

    torek

    26.09.

    08.00

    Belica, pri Peklaju

       

    09.00

    Horjul, pri Zdešarju

       

    10.30

    Žirovski vrh, pri Burjeku

       

    12.00

    Stara Loka, pri Žagarju

       

    13.30

    Zavrh, pri Misu

       

    14.30

    Tomačevo, pri Prešernu

       

    15.30

    Ljubljana-Polje, pri Hlebšu

       

    17.00

    Bizovik, pri Lebanu

    sreda

    27.09.

    08.00

    Dragomelj, pri Grčarju

       

    09.30

    Vir, pri Razboršku

       

    11.30

    Dovje, na trgu v vasi

       

    13.30

    Zgornje Bitnje, pri Kozjeku

       

    14.30

    Virmaše, pri Hafnerju

    četrtek

    28.09.

    08.00

    Podbrezje, pri Marinšku

       

    09.00

    Rodine, pri Čopu

       

    11.00

    Srednji vrh

       

    12.30

    Spodnje Gorje, pri Korenu

       

    13.00

    Bled, pri Pintarju

       

    14.00

    Bohinjska Bela, pri Korenu na pašniku

       

    15.30

    Bled, pri Janu

    sreda

    04.10.

    08.30

    Šmartno ob Paki, pri Konjerejskem društvu

       

    09.30

    Podkom, pri Ročniku

       

    11.00

    Krnica, pri Robniku

       

    12.00

    Robanov kot, pri Robanu

       

    13.30

    Potok v Črni, pri Burji

    četrtek

    05.10.

    09.00

    Idrske Krnice, pri Lapanje

       

    10.30

    Gorenja Kanomlja, pri Gnezdi

       

    12.00

    Gorenja Trebuša, pri Verhovnik

       

    13.30

    Čekovnik, pri Černalogarju

    sreda

    25.10.

    08.00

    Prevalje pod Krimom, pri Svetetu

       

    11.00

    Slope, pri Hribarju

       

    12.00

    Golac, pri Dijaku

    četrtek

    26.10.

    09.00

    Brezova reber, pri Hočevarju

    torek

    28.11.

    09.00

    Ivanje selo, pri Jugu

       

    10.30

    Planina, pri Petkovšku

       

    13.00

    Slap, pri Troštu

       

    14.30

    Ajdovščina, pri Bajcu

     

    Rejci, ki se želite naknadno dogovoriti za pregledno mesto na domu pokličite na tel. +386 1 4779 224 (Nataša Gorišek), za konje pasme posavec pa se dogovorite na tel. +386 1 4779 874 (Matjaž Mesarič).

     

     

  • Pripustna postaja

    Vsak imetnik plemenskega žrebca je dolžan registrirati pripustno postajo. Za odobritev in registracijo pripustne postaje, je potrebno upoštevati določbe zootehniških in veterinarskih pogojev, ki so natančneje opisani v naslednjih dveh pravilnikih:

    Za odobritev in registracijo pripustne postaje mora vlagatelj oddati naslednji vlogi:

    1.   Vloga za odobritev pripustne postaje UE (po zootehniškem pravilniku) – oddati na upravno enoto

      •  lastnik, imetnik oz. zakupnik kmetijskega gospodarstva vloži vlogo za odobritev pripustne postaje na pristojno upravno enoto.

      • upravna enota preveri vlogo in zaprosi ministrstvo za kmetijstvo in okolje za dodelitev zootehniške registrske številke. Na podlagi tega upravna enota izda odločbo o odobritvi pripustne postaje za obdobje petih let.

    Poleg same izpolnjene vloge je potrebno priložiti sledeče priloge:

      • zemljiško knjižni izpisek, ki ni starejši od treh mesecev, za parcelo na kateri se žrebec nahaja. Če vlagatelj ni lastnik parcele mora oddati tudi pogodbo o najemu zemljišča,

      • skico tlorisa objekta, kjer bo uhlevljen plemenski žrebec in se bo izvajal pripust,

      • dokazilo o usposobljenosti imetnika žrebca – potrebno opraviti tečaj (VF, dr. Igor Klobučar, dr.vet.med) ali primerna izobrazba,

      • strokovno mnenje Klinike za zdravstveno varstvo in rejo konj

      • kopijo sklenjene pogodbe z Veterinarsko fakulteto

    2.  Vloga za odobritev pripustne postaje (po veterinarskem pravilniku) – oddati na območni urad Urada za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR)

      •  imetnik plemenjaka vloži vlogo za odobritev pripustne postaje na območni urad Urada za varno hrano, veerinarstvo in varstvo rastlin

      • območni urad UVHVVR-a  preveri pogoje, ter mu dodeli veterinarsko registrsko številko , če izpolnjuje predpisane pogoje.

    Na pripustni postaji uradni veterinar enkrat letno vrši pregled pripustne postaje in plemenjaka.

  • Licencirani žrebci

    SEZNAM LICENCIRANIH ŽREBCEV Z VELJAVNO LICENCO ZA PLEMENILNO SEZONO 2017

    Seznam je pripravil Darko Platovnjak, dipl.inž.zoot.

     

    NORIŠKI IN SLOVENSKI HLADNOKRVNI ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    745 Celestin Schaunitz XV-370

    črnkasti rjavec

    1997

    Branko Trošt, Vojkova ulica 42, 5271 Vipava

    766 Čuvaj Vulkan XVI-391

    lisjak

    1998

    Franc Omahen, Velika Dobrava 10, 1294 Višnja Gora

    768 Čeber Vulkan XVI-393

    vranec

    1998

    Janez Kastelic, Zagorje 118, 6257 Pivka

    774 Dragulj Diamant XV-397

    svetla kostanjeva

    1999

    Ivan Pečnik, Gorica 7, 8280 Brestanica

    775 Dež Vulkan XIV-339

    rjavec

    1999

    Ivan Stele, Dolenje 5, 1235 Radomlje

    776 Domino Nero XIII-400

    temni rjavec

    1999

    Silvan Plesničar, Bate 44, 5251 Grgar

    780 Diesel Schaunitz XV-406

    vrani pegavec

    1999

    Ivan Poberžnik, Selovec 65, 2373 Šentjanž pri Dravogradu

    792 Estet Vulkan XIV-410

    rjavec

    2000

    Jože Kolenc, Zalog 18, 8275 Škocjan

    793 Eben Elmar XV-411

    črnkasti rjavec

    2000

    Stanislav Cerar, Preserje pri Lukovici 5, 1225 Lukovica

    794 Eternit Vulkan XIV-412

    črnkasti rjavec

    2000

    Anton Poje, Podcerkev 6, 1386 Stari trg pri Ložu

    795 Eros Nero XIII-413

    črnkasti rjavec

    2000

    Branko Makovec, Benečija 4, 8210 Trebnje

    803 Epir Nero XIII-421

    rjavi sivec

    2000

    Niko Bajc, Gradišče 44a, 5270 Ajdovščina

    806 Egon Vulkan XV-424

    temna kostanjeva

    2000

    JGZ Rinka Kmetijsko gospodarstvo Mirna, Slovenska vas 14,Šentrupert

    808 Lunar

    lisjak

    2000

    Andreja Rutnik, Raduše 14, 2380 Slovenj Gradec

    810 Hurikan

    temni rjavec

    2000

    Andrej Ocvirk, Globoko 16d, 3272 Rimske Toplice

    816 Farizej-426

    temni rjavec

    2001

    Anton Vidmar, Klečet 15, 8360 Žužemberk

    818 Fatalist-428

    rjavec

    2001

    Janja Pešelj, Veliki Nerajec 1, 8343 Dragatuš

    827 Filip Vulkan XV-437

    vrani pegavec

    2001

    Franc Zabavnik, Špitalič 18, 1221 Motnik

    832 Ferdinand Vulkan XVII-442

    temna kostanjeva

    2001

    Jelko Kržič, Dražica 1, 1353 Borovnica

    833 Filozof Schaunitz XV-443

    rjavec

    2001

    Franc Kruh, Brinškova 28, 6250 Ilirska Bistrica

    839 Gaj Diamant XIV-454

    osivi temni lisjak

    2002

    Slavko Petkovšek, Planina 203, 6232 Planina

    841 Gams Nero XV-459

    osivogrivi lisjak

    2002

    Izidor Černigoj, Veliko Ubeljsko 20, 6225 Hruševje

    842 Gent Diamant XIII-452

    črnkasti rjavec

    2002

    Stanko Medved, Mihovce 42, 2326 Cirkovce

    845 Gal Vulkan XIV-451

    temni rjavec

    2002

    Jože Šetina, Dolenje gradišče 4, 8350 Dolenjske toplice

    849 Gašper Schaunitz XVI-460

    črnkasti rjavec

    2002

    Anton Kastelic, Dedni dol 3, 1294 Višnja gora

    854 Fajanz Vulkan XIV / Niger

    rjavec

    2001

    Janez Železnik, Potov vrh 24, 8000 Novo Mesto

    857 Gad Nero XV / Mah

    lisjak

    2002

    Dejan Tomšič, Koritnice 27, 6253 Knežak

    867 Hamburg Schaunitz XVI-468

    črnkasti rjavec

    2003

    Janez Kolenc, Dolenje Dole 7, 8275 Škocjan

    868 Harlekin Nero XII-465

    temni rjavec

    2003

    Stanislav Ljubi, Koroška vas 32, 8000 Novo Mesto

    874 Hinko Vulkan XVI / Piko

    rjavi pegavec

    2003

    Tatjana Anžišek, Zagorica 8, 8233 Mirna

    876 Gorenc Vulkan XVI

    svetlogrivi lisjak

    2002

    Ivan Turk, Resa 9, 8351 Straža pri Novem Mestu

    881 Hitri Schaunitz XVII / Roni

    vrani pegavec

    2003

    Jože Kolenc, Zalog 18, 8275 Škocjan

    886 Izet Elmar XVI-483

    rjavec

    2004

    Bogomil Marc, Levstikova 3, 5270 Ajdovščina

    890 Ian Diamant XVI-487

    lisjak

    2004

    Janko Kovaljev, Gabrijele 14, 8296 Krmelj

    891 Izak Vulkan XV-488

    črnkasti rjavec

    2004

    Boštjan Koler, Klečet 5, 8360 Žužemberk

    893 Indus Vulkan XVIII-489

    rjavec

    2004

    Franc Koren, Spodnje Gorje 80d, 4247 Zgornje Gorje

    895 Ivan Schaunitz XVI-480

    črnkasti rjavec

    2004

    Alojz Blekač, Rečica ob Savinji 39, 3332 Rečica ob Savinji

    896 Igor Nero XIII-476

    rjavec

    2004

    Rok Šebenik, Žabnica 22, 1357 Notranje Gorice

    900 Iskri Nero XIV / Ivanko

    vrani pegavec

    2004

    Miran Černalogar, Čekovnik 30, 5280 Idrija

    902 Edi Nero XII

    vranec

    1995

    Jože Veber, Marijina vas 7, 3273 Jurklošter

    903 Igrivi Vulkan XIX

    rjavec

    2004

    Borut Klinc, Landek 22, 3203 Nova Cerkev

    905 Juš Elmar XVI-503

    temna kostanjeva

    2005

    Martin Ramšak, Skorno 26, 3327 Šmartno ob Paki

    908 Jor Nero XIII-501

    temni rjavec

    2005

    Matjaž Urh, Tominje 27, 6250 Ilirska Bistrica

    909 Jasmin Schaunitz XVII-502

    svetli rjavec

    2005

    Franc Salobir, Jelce 3, 3263 Gorica pri Slivnici

    910 Jupiter Elmar XVI-495

    lisjak

    2005

    Franc Bevc, Dobrina 5, 3223 Loka pri Žusmu

    911 Jaka Vulkan XVI-500

    rjavec

    2005

    Jože Špegelj, Spodnji Dolič 39, 3205 Vitanje

    912 Janko Nero XIII-496

    črnkasti rjavec

    2005

    Jože Mihelčič,Vavpča 33, 8333 Semič

    913 Jok Vulkan XVI-498

    rjavec

    2005

    Marjan Nuncija, Bač 129, 6253 Knežak

    915 Jugo Nero II-493

    svetlogrivi lisjak

    2005

    Milena Blažič, Otovec 8, 8340 Črnomelj

    917 Jezni Nero XV / Rambo

    temni rjavec

    2005

    Irena Vrisk, Ravne 21, 8272 Zdole

    921 Josip Nero XIII

    kostanjev

    2005

    Janez Jug, Ivanje selo 38, 1381 Rakek

    924 Kilt Nero XV-515

    rjavec

    2006

    Pavel Jesenšek, Zgornji Janževski vrh 2, 2364 Ribnica na Pohorju

    925 Kiaro Nero XIII-510

    rjavec

    2006

    Peter Zajc, Gorenje Brezovo 4, 1294 Višnja Gora

    928 Kent Vulkan XVII-506

    črnkasti rjavec

    2006

    Alojz Kotnik, Gradišče 5, 3257 Podsreda

    930 Kuvajt-514

    rjavec

    2006

    Milan Žgajnar, Krška vas 4, 1301 Krka

    933 Kirk-512

    svetlogrivi glinasti lisjak

    2006

    Miha Cebek, Zgornja Pristava 7a, 2323 Ptujska gora

    935 Karim Vulkan XIX

    rjavec

    2006

    Janko Vrhovšek, Male Češnjice 10, 1296 Šentvid pri Stični

    936 Ibar Schaunitz XVII / Bil

    osivogrivi lisjak

    2004

    Anton Zobec, Dane 21, 1310 Ribnica

    937 Kres Schaunitz XVI

    svetlogrivi lisjak

    2006

    Stanko Pate, Rodine 6, 8210 Trebnje

    938 Izo Nero XV

    črnkast rjavec

    2004

    Miroslav Rutar, Fabci 2, 6254 Jelšane

    939 Janež Vulkan XVI

    rjavi pegavec

    2004

    Rudolf Dular, Sremič 35, 8270 Krško

    940 Lan Elmar XV-521

    rjavec

    2007

    Martin Vahen, Vršna vas 6, 3253 Pristava pri Mestinju

    942 Lah Schaunitz XVI-527

    svetlogrivi lisjak

    2007

    Martina Osojnik, Olimje 76, 3254 Podčetrtek

    943 Lahor Vulkan XVII-520

    temni lisjak

    2007

    Jernej Burjek, Žirovski vrh Sv.Urbana 17, 4224 Gorenja vas

    947 Labod-532

    rjavec

    2007

    Vekoslav Lekšan, Dane 19, 1386 Stari trg pri Ložu

    952 Liter Schaunitz XVI-530

    črnkasti rjavec

    2007

    Mitja Zupančič, Kompolje 17, 1312 Dobrepolje-Struge

    956 Medved Elmar XV-547

    temni rjavec

    2008

    Tanja Kavčič, Sončna pot 11, 6320 Portorož

    957 Major-546

    rjavec

    2008

    Anton Zdešar, Na Vovčne 25, 1354 Horjul

    959 Murn Vulkan XIX-544

    rjavec

    2008

    Stanko Tomšič, Palčje 13, 6257 Pivka

    960 Mistik Schaunitz XVI-548

    rjavec

    2008

    Viktor Sojer, Tržaška 64 a, 6230 Postojna

    961 Mesec Schaunitz XVII-538

    lisjak

    2008

    Stanko Lesjak, Gorica pri Slivnici 26, 3263 Gorica pri Slivnici

    966 Mihael Vulkan XVII-535

    lisjak

    2008

    Matija Smolič, Korita 12, 8211 Dobrnič

    967 Schlawiner

    črnkast rjavec

    2004

    Janez Javornik, Praproče 18, 1290 Grosuplje

    968 Mewes Nero XVII

    vrani sivec

    2008

    Miroslav Napast, Črešnjevec 153, 2310 Slovenska Bistrica

    970 Nostradamus Nero XIV-556

    lisjak

    2009

    Metod Košmrlj, Retje 18, 1318 Loški Potok

    976 Naklo-559

    temni kostanjevec

    2009

    Marjan Dobnik, Dupleški vrh 65, 2241 Spodnji Duplek

    977 Nikelj-561

    rjavec

    2009

    Marko Ajdnik, Gradenje 10, 8220 Šmarješke Toplice

    979 Nitro Diamant XVI-562

    rjavec

    2009

    Franc Perhaj, Male Lašče 14, 1315 Velike Lašče

    981 Libero Nero XV

    temni lisjak

    2007

    Ivan Zajc, Osrečje 17, 8275 Škocjan

    982 Oktavij Nero XV-570

    rjavec

    2010

    Andrej Pišek, Medlog 67, 3000 Celje

    983 Ormož-568

    lisjak

    2010

    Peter Zajc, Gorenje Brezovo 4, 1294 Višnja Gora

    984 Olimp Diamant XIII-574

    temni rjavec

    2010

    Janez Čop, Rodine 9, 4274 Žirovnica

    986 Odisej Schaunitz XVII-578

    rjavec

    2010

    Aleš Žgur, Podraga 68, 5272 Podnanos

    988 Odin Vulkan XVII-571

    lisjak

    2010

    Matjaž Možina, Dvor 5, 1275 Šmartno pri Litiji

    989 Opi Elmar XVII-575

    temni rjavec

    2010

    Franc Gajšek, Prožinska vas 48, 3220 Štore

    990 Osad Nero XIV-573

    svetli lisjak

    2010

    Anton Gorc, Dolenje selce 13, 8211 Dobrnič

    991 Tomi Vulkan XVI

    rjavec

    2007

    Anton Perušič, Velika Lahinja 2, 8340 Črnomelj

    992 Opus Vulkan XIX-579

    rjavec

    2010

    Rajko Zadnik, Male Lašče 33, 1315 Velike Lašče

    993 Pastir Vulkan XVII-590

    temni rjavec

    2011

    Janez Klančnik, Planina na Pohorju 21, 3214 Zreče

    994 Pasat Schaunitz XVII-591

    črnkasti rjavi pegavec

    2011

    Nikolaj Oberč, Radovlja 16 a, 8220 Šmarješke Toplice

    995 Pen Vulkan XVIII-584

    temni rjavec

    2011

    Janko Kuhar, Kidričeva ulica 5, 1233 Dob

    996 Poba-585

    rjavec

    2011

    Anton Lunka, Žerovnica 30, 1384 Grahovo

    997 Puh Nero XV-580

    lisjak

    2011

    Janez Oberstar, Humec 2, 1331 Dolenja vas

    999 Prater Diamant XVII-594

    temni rjavec

    2011

    Simonca Teršek, Lahomšek 7, 3270 Laško

    1000 Petek-582

    lisjak

    2011

    Janez Kramar, Črna vas 319, 1000 Ljubljana

    1001 Peter Diamant XVI

    rjavec

    2011

    Vladimir Bučar, Adamičeva cesta 17, 1290 Grosuplje

    1002 Razbojnik-596

    temni rjavec

    2012

    Vinko Grlj, Smrlje 10, 6255 Prem

    1003 Remi Schaunitz XVII-600

    črnkast rjavec

    2012

    Franci Gunzek, Žigon 14, 3270 Laško

    1004 Rožnik Diamant XVII-601

    temni lisjak

    2012

    Ivan Lah, Glina 8, 1385 Nova vas

    1005 Rubin Elmar XVI-603

    črnkast rjavec

    2012

    Anton Gorc, Dolenje selce 13, 8211 Dobrnič

    1006 Rožič Elmar XVI-604

    temni rjavec

    2012

    Boštjan Škulj, Iška vas 63 a, 1292 Ig

    1007 Rudolf-605

    rjavec

    2012

    Jože Hočevar, Brezova reber 8, 8361 Dvor

    1009 Rado Diamant XVII-608

    temni rjavec

    2012

    Jože Brinc, Griblje 48, 8332 Gradac v Beli Krajini

    1010 Romeo Vulkan XVIII-609

    rjavec

    2012

    Martin Pekolj, Gombišče 2, 8213 Veliki Gaber

    1011 Rakek Nero XIV-610

    temni rjavec

    2012

    Ivan Lah, Glina 8, 1385 Nova vas

    1012 Piran

    lisjak

    2011

    Franc Bevc, Dobrina 5, 3223 Loka pri Žusmu

    1013 Solkan-612

    rjavec

    2013

    Danijel Glavan, Goreljce 11, 1433 Radeče

    1015 Sršen Elmar XVI-614

    lisjak

    2013

    Franc Perhaj, Male Lašče 14, 1315 Velike Lašče

    1016 Samuraj Diamant XVII-615

    črnkasti rjavec

    2013

    Matjaž Zagorc, Gornje Vrhpolje 15, 8310 Šentjernej

    1017 Strugar Vulkan XV-617

    svetli rjavec

    2013

    Zdravko Andrejčič, Gorenje Jezero 4, 1384 Grahovo

    1018 Slak Vulkan XVIII-619

    rjavec

    2013

    Alojzij Kos, Šentjurij na Dolenjskem 12, 8216 Mirna peč

    1019 Silak Diamant XVII-620

    temni rjavec

    2013

    Jernej Pečič, Krašči 52, 9261 Cankova

    1020 Skovir Vulkan XVII-621

    lisjak

    2013

    Mihael Lesar, Jurjevica 8, 1310 Ribnica

    1022 Šarm Elmar XVI-623

    rjavec

    2014

    Ivan Novak, Vodice 26, 3224 Dobje pri Planini

    1023 Škocjan-624

    temni rjavec

    2014

    Aleš Gnezda, Gorenja Kanomlja 20, 5281 Spodnja Idrija

    1024 Štanjel Elmar XVI-625

    rjavec

    2014

    Branko Grmovšek, Podgorje 12, 8255 Pišece

    1025 Šalk Diamant XVII-627

    temni rjavec

    2014

    Janez Lovšin, Goriča vas 3 , 1310 Ribnica

    1026 Šah Nero XIV-628

    rjavec

    2014

    Matjaž Hlebš, Sneberska 146, 1260 Ljubljana Polje

    1027 Štuk Schaunitz XVI-631

    črnkasti rjavec

    2014

    Dani Kožel, Škofja vas 22, 3211 Škofja vas

    1028 Šakal Vulkan XVIII-632

    rjavec

    2014

    Zvonko Habjanič, Hum pri Ormožu 67, 2270 Ormož

    1029 Šan Vulkan XVIII-633

    rjavec

    2014

    Anton Jordan, C. oktobrskih žrtev 55, 8310 Šentjernej

    1030 Šipek Elmar XVI-634

    temni rjavec

    2014

    Andrej Župec, Zabrv 42, 1292 Ig

    1031 Škorpijon Schaunitz XVIII-635

    črnkasti rjavec

    2014

    Jože Marolt, Dol. Podpoljane 6, 1316 Ortnek

    1032 Škaf Vulkan XVIII-636

    lisjak

    2014

    Mirko Medle, Potov vrh 16, 8000 Novo mesto

    1033 Šanson Diamant XVII-637

    črnkasti rjavec

    2014

    Jožef Jeram, Podlanišče 46, 5282 Cerkno

    1034 Škržat-629

    črnkasti rjavec

    2014

    Mirko Medle, Potov vrh 16, 8000 Novo mesto

    POSAVSKI ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    024 Čiro-7

    temni rjavec

    1998

    Marijan Suša, Dolenja vas 35, 6224 Senožeče

    025 Dorat

    rjavec

    1998

    Stanka Ajster, Slomškova ulica 11, 8250 Brežice

    026 Davorin-8

    rjavec

    1999

    Jože Hafner, Virmaše 110, 4220 Škofja Loka

    032 Etil / Mak

    rjavec

    2000

    Metka Kraner, Fala 1, 2352 Selnica ob Dravi

    035 Cvetko R MB

    rjavec

    1999

    Vladimir Kerin, Ulica Alme Salmič 10, 8273 Leskovec pri Krškem

    037 Ričko V

    rjavec

    1997

    Martin Večernik, Javnik 2, 2361 Ožbolt

    040 Jadran II

    rjavec

    1999

    Danijel Andoljšek, Dane 6, 1310 Ribnica

    042 Cvetko C.

    rjavec

    1996

    Bojan Goršič, Knežja Lipa 1, 1330 Kočevje

    043 Ferdo / Rom

    kostanjev

    2001

    Jožef Rus, Reška cesta 10, 1330 Kočevje

    044 Franjo

    rjavec

    2001

    Alojzij Zavrl,Čeče-Del 27, 1420 Trbovlje

    045 Fazon / Grom

    kostanjev

    2001

    Jožko Starič, Črešnjice 9, 8231 Trebelno

    046 Fakin/ Eros

    temni rjavec

    2001

    Nikola Djak, Gornji Zemono 22, 6250 Ilirska Bistrica

    047 Fric / Poko

    rjavec

    2001

    Franc Veble, Gaberje pri Dobovi 50, 8257 Dobova

    048 Cvetko 686

    kostanjev

    2001

    Toni Perc, Dobrova 23, 8281 Senovo

    049 Grom-11

    rjavec

    2002

    Gregor Komljanec, Bučka 14a, 8276 Bučka

    050 Grič-13

    rjavec

    2002

    Franc Božič, Veliki Podlog 48, 8273 Leskovec pri Krškem

    051 Glamoč-10

    rjavec

    2002

    Jože Horvatič, Veliki Obrež 22, 8257 Dobova

    053 Glog / Cvet

    rjavec

    2002

    Jože Bojanc, Dol.vas 16, 8222 Otočec

    054 Grof / Sokol

    črnkasti rjavec

    2002

    Bojan Debeljak, Ostrovica 17, 6217 Vremski Britof

    056 Gvido / Sokol

    rjavec

    2002

    Janez Gornik, Kot pri Ribnici 10, 1310 Ribnica

    058 Gričko / Ričko

    rjavec

    2002

    Nikola Djak, Gornji Zemono 22, 6250 Ilirska Bistrica

    063 Hotimir-15

    rjavec

    2003

    Pavel Rigler, Breg 23, 1310 Ribnica

    067 Herman / Grom

    rjavec

    2003

    Ferdo Plantev, Zgornja Kungota 27, 2201 Zgornja Kungota

    069 Gospod

    menjavi vranec

    2002

    Janez Novak, Kočevska Reka 8a , 1338 Kočevska Reka

    072 Ekspert / Borko

    rjavec

    2000

    Janez Gornik, Martinjak 13,1380 Cerknica

    073 Ilijan-20

    rjavec

    2004

    Anton Simonišek, Dolenji Leskovec 76, 8280 Brestanica

    077 Ivo

    rjavec

    2004

    Olga Korošec, Račni vrh 5, 1233 Dob

    079 Ičko

    rjavec

    2004

    Bojan Legat, Dovje 40, 4281 Mojstrana

    080 Ibar

    rjavec

    2004

    Vid Pirš, Zgornji Tuhinj 9, 1219 Laze v Tuhinju

    081 Iztok / Vito

    rjavec

    2004

    Franci Zorko, Sela pri Dobovi 13, 8257 Dobova

    082 Ideal / Zvezdan

    črnkasti rjavec

    2004

    Branislav Makovec, Vrtovče 19 b, 5295 Branik

    084 Jakob-25

    vrani sivec

    2005

    Ivan Horvatič, Stara vas 3, 8259 Bizeljsko

    085 Borki-183/22

    rjavec

    2005

    Tomaž Gorenc, Površje 17, 8274 Raka

    087 Jovo-26

    rjavec

    2005

    Ivan Hotko, Kapele 37, 8258 Kapele

    088 Joco-24

    črnkasti rjavec

    2005

    Franc Hočevar, Močvirje 19, 8276 Bučka

    090 Jurček

    rjavec

    2005

    Janez Razboršek, Vir, Koliška 1a, 1230 Domžale

    095 Kaper-28

    svetli rjavec

    2006

    Slavko Hrovat, Vodovodna cesta 3, 3214 Zreče

    096 Krojt-29

    rjavec

    2006

    Jože Hočevar, Jelendol 7, 8275 Škocjan

    097 Kron-31

    rjavec

    2006

    Jože Murko, Gradiški dol 6, 3250 Rogaška Slatina

    098 Kleopat

    menjavi vranec

    2006

    Ivan Biderman, Kladje nad Blanco 11, 8233 Blanca

    099 Krom

    lisjak

    2006

    Alojzij Kozmus, Paneče 3, 3273 Jurklošter

    100 Klaus

    rjavec

    2006

    Milena Tavčar, Kreplje 16 a, 6221 Dutovlje

    101 Kas

    rahlo osivi menjavi vranec

    2005

    Janez Sintič, Jelše 21, 8273 Leskovec pri Krškem

    102 Kolin

    osivo grivi lisjak

    2006

    Boris Cvetkovič, Sela pri Dobovi 44d, 8257 Dobova

    103 Kandel

    rjavec

    2006

    Marjan Truden, Kozarišče 42, 1386 Stari trg pri Ložu

    105 Livar

    rjavec

    2007

    Janez Petrič, Medvedjek 2, 1315 Velike Lašče

    107 Levi

    temni rjavec

    2007

    Anton Kastelic, Cesta 8, 1312 Videm-Dobrepolje

    108 Lucifer

    temni rjavec

    2007

    Janez Zidar, Škrabče 6, 1385 Nova vas

    110 Liguster-32

    rjavec

    2007

    Duško Brajdič, Drnovo 78, 8273 Leskovec pri Krškem

    111 Lisjak-34

    rjavec

    2007

    Rajko Vovk, Stržišče 30, 8290 Sevnica

    113 Lovro-35

    rjavec

    2007

    Lado Pacek, Ul. Milke Kerin 13, 8270 Krško

    116 Mare-38

    rjavec

    2008

    Martin Petan, Sromlje 42, 8256 Sromlje

    117 Meho-39

    rjavec

    2008

    Avgust Colarič, Slinovice 5, 8311 Kostanjevica na Krki

    118 Mrak-37

    temna kostanjeva

    2008

    Darko Miler, Mrtvice 53a, 8273 Leskovec pri Krškem

    120 Muškat / Noddy

    temni rjavec

    2008

    Robert Stanič, Jereslavec 22, 8258 Kapele

    121 Mandelj

    svetlogrivi lisjak

    2008

    Jože Kelher, Kapele 45, 8258 Kapele

    126 Nodi-44

    rjava

    2009

    Robert Stanič, Jereslavec 22, 8258 Kapele

    128 Nestaško-46

    temni rjavec

    2009

    Štefan Metelko, Ravna 4, 8274 Raka

    130 Neven

    rjavec

    2009

    Stanislav Klemenčič, Mrtvice 54 b, 8273 Leskovec pri Krškem

    131 Neron

    rjavec

    2009

    Janez Šebenik, Grčarevec 22, 1370 Logatec

    132 Nugat

    rjavec

    2009

    Klemen Sojer, Podplešivica 27, 1357 Notranje Gorice

    133 Mladen

    črnkasti rjavec

    2008

    Damjan Gregorka, Blatna Brezovica 43, 1360 Vrhnika

    134 Nevij

    rjavec

    2009

    Peter Zlobko, Kapele 39a, 8258 Kapele

    137 Obelisk

    črnkasti rjavec

    2010

    Leonard Peljhan, Gozd 27, 5273 Col

    140 Oskar-49

    osivi rjavec

    2010

    Matija Colarič, Žabjek v Podbočju 8, 8312 Podbočje

    141 Oliver-50

    temni rjavec

    2010

    Anton Mlaker, Kostrivnica 20, 3233 Kalobje

    142 Ohrid-47

    rjavec

    2010

    Jože Pacek, Jelše 7, 8273 Leskovec pri Krškem

    143 Oblak-51

    črnkasti rjavec

    2010

    Jože Horvatič, Veliki Obrež 22, 8257 Dobova

    144 Obeliks

    kostanjevec

    2010

    Marjan Kljun, Pusti hrib 1, 1316 Ortnek

    145 Prah-56

    rjavec

    2011

    Ivan Hotko, Kapele 37, 8258 Kapele

    146 Pajo-53

    rjavec

    2011

    Janko Kosmač, Zadlog 27, 5274 Črni vrh nad Idrijo

    147 Platon-52

    temna kostanjeva

    2011

    Janez Ambrožič, Velike Poljane 36, 1316 Ortnek

    148 Piran-54

    rjavec

    2011

    Andrej Gregorič, Gmajna 24, 8274 Raka

    149 Pončo-55

    temni rjavec

    2011

    Bojan Legat, Dovje 40, 4281 Mojstrana

    150 Panter

    rjavec

    2011

    Julijana Šircelj, Željne 17 a, 1330 Kočevje

    151 Pluton

    rjavec

    2011

    Peter Pangerčič, Globočice 6, 8262 Krška vas

    152 Rene-59

    rjavec

    2012

    Marjan Štefanič, Pristava ob Krki 13, 8312 Podbočje

    153 Roman-60

    rjavec

    2012

    Anton Škofljanc, Koritno 22, 8261 Jesenice na Dolenjskem

    154 Ren-62

    kostanjevec

    2012

    Martin Planinc, Senuše 2, 8273 Leskovec pri Krškem

    155 Rabac-61

    temni kostanjevec

    2012

    Karel Povše, Gorenji Globodol 4a, 8216 Mirna peč

    156 Rado-58

    rjavec

    2012

    Anton Simonišek, Dolenji Leskovec 76, 8280 Brestanica

    157 Slavon-66

    kostanjevec

    2013

    Jože Omrzel, Ardro pod velikim Trnom 6, 8270 Krško

    158 Snoopy-64

    temni rjavec

    2013

    Marjan Štefanič, Pristava ob Krki 13, 8312 Podbočje

    159 Sokol-63

    rjavec

    2013

    Jože Jalovec, Trebež 2, 8253 Artiče

    160 Sky-65

    rjavec

    2013

    Anton Svete, Prevalje pod Krimom 8, 1352 Preserje

    161 Stjepan-68

    rjavec

    2013

    Robert Stanič, Jereslavec 22, 8258 Kapele

    162 Split-67

    rjavec

    2013

    Edo Gačnik, Brezje 6, 8231 Trebelno

    163 Silvan / Miro

    rjavec

    2013

    Peter Pangerčič, Globočice 6, 8262 Krška vas

    164 Severin

    temni rjavec

    2013

    Denis Ogorelc, Globoko 38a, 8254 Globoko

    165 Študent-70

    rjavec

    2014

    Janez Račič, Cerina 3, 8250 Brežice

    166 Širni-71

    rjavec

    2014

    Andrej Prišel, Ponikve 10, 8261 Jesenice na Dolenskem

    167 Šipon-72

    rjavec

    2014

    Mitja Osterman, Grčarevec 3, 1370 Logatec

    168 Šakal-73

    rjavec

    2014

    Slobodan Obradović, Kočarija 15a, 8311 Kostanjevica na Krki

    169 Škoro-74

    rjavec

    2014

    Slobodan Obradović, Kočarija 15a, 8311 Kostanjevica na Krki

    170 Švarc / Zaid

    črnkasti rjavec

    2014

    Peter Pangerčič, Globočice 6, 8262 Krška vas

    HAFLINŠKI ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    81 Smog-339

    plavogrivi lisjak

    1998

    Stanko Homar, Dupeljne 11, 1225 Lukovica

    107 Stripsen

    plavogrivi lisjak

    1997

    Jože Žagar, Stara Loka 155, 4220 Škofja Loka

    118 Aron-234

    svetlogrivi lisjak

    2005

    Zoran Špik, Gorenji Novaki 4, 5282 Cerkno

    120 Smuk-387

    plavogrivi lisjak

    2005

    Anton Peklaj, Belica 10, 1355 Polhov Gradec

    131 Strah-397

    svetlogrivi lisjak

    2007

    Miha Skubic, Šentvid pri Stični 1, 1296 Šentvid pri Stični

    132 Slez-399

    plavogrivi svetli lisjak

    2007

    Branko Robič, Srednji vrh 19, 4282 Gozd Martuljek

    136 Strnad-405

    plavogrivi lisjak

    2008

    Frenk Levar, Dol.Jezero 33, 1380 Cerknica

    137 Alfi-410

    plavogrivi svetli lisjak

    2009

    Zdenko Beloševič, Krašči 16, 9261 Cankova

    139 Strok-411

    svetlogrivi svetli lisjak

    2009

    Peter Žvokelj, Planina 30, 5270 Ajdovščina

    140 Majus

    plavogrivi lisjak

    1995

    Janez Strniša, Čača vas 42, 3241 Podplat

    141 Miro

    plavogrivi svetli lisjak

    2010

    Vilko Kešnar, Krivčeva 7a, 1242 Stahovica

    142 Bonami

    svetlogrivi svetli lisjak

    2008

    Stane Bergant, Kokra 42, 4205 Preddvor

    143 Asian-414

    plavogrivi lisjak

    2010

    Janko Cvelbar, Gornji Lenart 8, 8250 Brežice

    144 Bergfürst- A-415

    svetlogrivi lisjak

    2010

    Marjan Burja, Potok v Črni 6, 1242 Stahovica

    145 Nig-Nog-416

    plavogrivi lisjak

    2010

    David Gazvoda, Pečke 4, 2321 Makole

    146 Naunspitz

    svetlogrivi svetli lisjak

    2010

    Ivan Purgaj, Plač 22, 2201 Zg. Kungota

    147 Stol-418

    plavogrivi svetli lisjak

    2011

    Franc Roban, Robanov kot 35, 3335 Solčava

    148 Marij-420

    rahlo osivi plavogrivi svetli lisjak

    2011

    Martina Smogavc, Visole 90, 2310 Slovenska Bistrica

    149 Maj-423

    plavogrivi svetli lisjak

    2012

    Niko Bajc, Gradišče 44a, 5270 Ajdovščina

    150 Antal-424

    plavogrivi svetli lisjak

    2012

    Franc Sevčnikar, Slatina 39, 3327 Šmartno ob Paki

    152 Aleš-426

    plavogrivi lisjak

    2013

    Anton Strmljan, Marno 27, 1431 Dol pri Hrastniku

    153 Willjem-434

    svetlogrivi lisjak

    2014

    Ivan Hercog, Vodruž 16, 3230 Šentjur

    154 Wallenstein-435

    svetlogrivi lisjak

    2014

    Jože Vidmar Gombišče 9, 8213 Veliki Gaber

    KASAŠKI ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    345 Persugill

    črnkasti rjavec

    1997

    Kmet d.o.o., Tomaž Košak , Pristavlja vas 10, 1296 Šentvid pri Stični

    379 Lepi B

    rjavec

    1994

    Jožef Cajhen, Depala vas 104, 1230 Domžale

    420 Lariss

    rjavec

    2005

    Jože Hočevar, Bizoviška cesta 47, 1261 Ljubljana- Dobrunje

    441 Jasin GL

    rjavec

    1998

    Lah Tomaž, Klanec 13, 1218 Komenda

    454 ThreestarLimburgia

    temni rjavec

    2001

    Matej Jan, Prešernova cesta 20, 4260 Bled

    466 Impeto Grif

    grošasti kostanjevec

    2004

    Kmet d.o.o., Tomaž Košak , Pristavlja vas 10, 1296 Šentvid pri Stični in Peter Zadel, Raduhova vas 16, 1296 Šetvid pri Stični

    468 Irresistibile

    črnkasti rjavec

    2004

    Uroš Bernardič, Kajuhova ulica 14, 8270 Krško

    470 Always King

    lisjak

    2010

    Vito Šadl, Cankarjeva 3, 9241 Veržej

    471 Mob Muscle

    rjavec

    2001

    Stanislav Petek, Filovci 135, 9222 Bogojina je v najemu

    482 Banker Hall

    rjavec

    1998

    Iztok Razgoršek, Kaplja vas 6, 3312 Prebold

    484 El Nino

    rjavec

    2001

    Zvonko Osterc, Križevci 12, 9242 Križevci pri Ljutomeru

    491 Up Front Larry

    rjavec

    2004

    Iztok Razgoršek, Kaplja vas 6, 3312 Prebold

    494 Legendary Lover K

    rjavec

    1997

    Kmet d.o.o., Tomaž Košak , Pristavlja vas 10, 1296 Šentvid pri Stični

    496 Onore Dei Sogni

    rjavec

    2008

    Vlado Plohl, Miklavž 18, 2275 Ormož

    TOPLOKRVNI ŽREBCI

    Žrebec

     

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    255 Lover Boy

    temni lisjak

    1993

    Srednja kmetijska šola , Sevno pod Trško goro 13, 8000 Novo Mesto

    326 Lord Sherry

    rjavec

    1995

    Zlati D, d.o.o. , Vrbje 6, 3310 Želec

    395 Grabenstern II

    črnkasti rjavec

    1999

    Darko Šuster, Malteška cesta 2, 3313 Polzela

    439 Cenato

    sivec

    1994

    Janez Japelj, Drenov grič 144, 1360 Vrhnika

    458 Nahum D’equit

    rjavec

    1997

    Matevž-Emil Prešeren, Vrbovec 55, 1000 Ljubljana

    487 Heart Stealer / Amigo

    temni kostanjevec

    2005

    Tomaž Laufer, Savinjska ulica 13, 2000 Maribor

    488 Cooper

    temni rjavec

    2008

    Maja Laufer, Savinjska ulica 13, 2000 Maribor

    ANGLEŠKI POLNOKRVNI ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    375 Chopin (SVN)

    lisjak

    2000

    Tone Obrul, Žiče 53, 3215 Loče

    398 Pouštrtanc (SVN)

    črnkasti rjavec

    1999

    Borislav Radovanovič, Kogejeva ulica 1, 1000 Ljubljana

    431 Batist (GER)

    temni rjavec

    2002

    Anton Golež, Brezovec pri Polju 32 a, 3225 Buče

    437 Phantom Java (SVN)

    temni lisjak

    2005

    Janez Razboršek, Koliška ulica 1a, 1230 Domžale

    486 Dardahegy (GER)

    temni rjavec

    2008

    Urban Gagel, Gornje Ravne 6, 1274 Gabrovka

    493 Royal Shadow (GB)

    temni rjavec

    2011

    Borut Bernik Bogataj, Polje 8, 4226 Žiri

    ARABSKI ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    357 El Fatah Ibn Havi

    rjavi sivec

    1995

    Aleksandar Rusić, Preska 2, 1316 Ortnek

    392 T.M. Aikonos

    temni lisjak

    1998

    Marjan Vrančič, Kostanjek 30, 8272 Zdole

    424 El Moataz

    rjavi sivec

    2000

    Karl Kokotec, Šared 12a, 6310 Izola

    430 Assad Ibn Fa Wanis

    rahlo osivi lisjak

    2006

    Sandra Balanč, Pot na Jeranovo 6, 1241 Kamnik

    438 Bonavist El Samawi

    sivec

    2000

    Luka Skuber, Zgornje Jezersko 77, 4206 Zgornje Jezersko

    457 Malak

    rjavec

    2007

    Maruša Urevc, Krnica 54, 4247 Zgornje Gorje

    463 Nagelj Z

    lisičji sivec

    2011

    Marjan Zupančič, Ledina 85, 8290 Sevnica

    469 Al Habib

    črnkasti rjavec

    2009

    Tadej Dijak, Zgornje Gorje 3a, 4247 Zgornje Gorje

    472 Akbar

    lisjak

    1990

    Fulvio Bonazza, Bač 5a, 6242 Materija

    478 Classic Jamaal

    črnkasti rjavec

    2012

    Rok Kalan, Lancovo 2 b, 4240 Radovljica

    480 Sharif Sultan

    rjavec

    2006

    Metod Drole, Polje 2, 5283 Slap ob Idrijci

    489 Gilly J

    sivec

    2001

    Marko Vrančič, Križe 30, 8282 Koprivnica,

    492 Gr Shatir

    vranec

    2007

    Tomaž Meglič, Dolina 25, 4290 Tržič

    QUARTER HORSE IN APPALOOSA ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    387 Tabascountry

    lisjak

    1998

    Jure Ponikvar, Nova vas 71, 1385 Nova vas

    473 Snapper Mp

    osivi temni lisjak

    2003

    Blaž Golc, Podplešivica 11, 1357 Notranje Gorice

    474 Mr Docs Bars

    lisičji lisec

    2003

    Mateja Vesel, Cesta Notranjskega Odreda 11, 1317 Sodražica

    475 Rb Top Antares

    lisjak

    2008

    Jure Ponikvar, Nova vas 71, 1385 Nova vas

    476 HH Another HANKA

    rjavi plavec

    2010

    Gorazd Vašcer, Loče 1, 8257 Dobova

    479 Jeronimo Chic

    lisjak

    2007

    Marjan Flajs, Spodnja Lipnica 36 b, 4246 Kamna Gorica

    481 Mister San Smoke

    lisjak

    2008

    Aljaž Jovan, Kriška vas 185, 1294 Višnja gora

    483 Imjustliketangy Mp

    osivi lisjak

    2005

    Alan Leban, Prvačina 94, 5297 Prvačina

    485 Glis Dry Special

    lisjak

    1995

    Boštjan Urbančič, Kočevske Poljane 13, 8350 Dolenjske toplice

    490 News Imprint

    lisičji lisec

    2007

    Janez Kastelic, Mekin nad Stično 11, 1295 Ivančna Gorica

    495 Lil Smart Peppy Chic

    lisjak

    2002

    Renato Lasič, Bilje 34 d, 5292 Renče

    ISLANDSKI ŽREBCI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    014 Gyllir fra Saudarkroki

    lisjak

    1994

    Janez Robnik, Krnica 33, 3334 Luče

    016 Ísak frá Efra-Langholti

    lisjak

    2001

    Agata Maček, Cesta na Brdo 79, 1000 Ljubljana

    MINI ŠETLANDSKI PONIJI IN ŠETLANDSKI PONIJI

    Žrebec

    Barva

    Leto rojstva

    Lastnik/Oskrbnik žrebca

    12 Bučko

    vranec

    2011

    Viljem Petaci, Pod Hriberco 3, 3205 Vitanje

    3 Valois of chestnut stable

    lisičji lisec

    2004

    Mihael Petrič, Laze 33, 1370 Logatec

    5 Merins v.d. Kafmol

    vranec

    1997

    Benjamin Habjanič, Hum pri Ormožu 67, 2270 Ormož

    7 Rocker Des Foltiers

    sivec

    1999

    Karolina Jamnik Cerk, Gradišnikova ulica 22, 1353 Borovnica

    9 Rötgers Jelmer

    lisjak

    2007

    Peter Prešeren, Vrbovec 55, 1000 Ljubljana

     

    Žrebci, ki so bili na licenciranje pripeljani v februarju 2017, bodo dodani na seznam takoj, ko bodo njihovi lastniki oziroma oskrbniki uredili vso potrebno dokumentacijo.

    Morebitne spremembe naj lasniki oziroma oskrbniki žrebcev javijo Darku Platovnjaku na tel.: +386 1 4779 385.

  • Plemenski žrebci

    Na pregled za odbiro plemenjakov so lahko privedeni žrebci, najprej v tretjem letu starosti. Vsi žrebci morajo imeti opravljene diagnostične preiskave in androloški pregled v skladu s predpisi, ki urejajo razmnoževanje kopitarjev.

    Žrebci se pripustijo k pregledu za odbiro plemenskih žrebcev in so kot kot plemenjaki potrjeni v skladu z rejskim programom posamezne pasme.

    Lastnik žrebca priznanega za pleme, pridobi za tekočo pripustno sezono ustrezno dokumentacijo:

    • pripustne liste

    • seznam pripuščenih kobil

    Pred tem mora lastnik žrebca, vrniti pravilno izpolnjeno dokumentacijo za preteklo pripustno sezono.

    Enkrat letno je potrebno pregledati vse plemenske žrebce na:

    • infekciozni metritis kopitarjev (CEM),

    • kužno malokrvnost (IAK),

    • konjski arteritis (KAK).

  • Rejski programi-rejske organizacije

     

    Veterinarska fakulteta kot druga priznana organizacija v konjereji (DPO VF) sodeluje pri izvajanju skupnega temeljnega rejskega programa na področju konjereje.

    Nosilci izvajanja skupnega temeljnega rejskega programa na področju konjereje so priznane rejske organizacije (PRO):

     

    DPO VF kot izvajalec večine strokovnih nalog potrjenih rejskih programov za vse pasme razen za lipicansko zagotavlja koordinacijo dela med posameznimi nosilci in izvajalci na osnovi programa strokovnih nalog, ki ga uskladi s strokovnimi sveti PRO.

    Izvajajo se za vse tiste pasme konj, ki se redijo v skladu s potrjenimi rejskimi programi. Izvajanje strokovnih nalog iz programa zagotavlja osnovo za izvedbo vseh potrjenih rejskih programov.

    DPO VF je nosilec izvajanja strokovnih nalog vezanih na izvajanje skupnega temeljnega rejskega programa in vodenje rodovniških knjig za pasme:

     

    OBVESTILO REJCEM KONJ ISLANDSKE, ANGLEŠKE POLNOKRVE, NTB, ARABSKE POLNOKRVNE, ARABSKE in pasme ŠETLANDSKI PONI

    V prilogi je objavljena IZJAVA o vključitvi živali v rejski program IZJAVA REJSKI PROGRAM

    Rejske programe na celotnem območju Republike Slovenije za vse zgoraj navedene pasme izvaja Veterinarska fakulteta, kot priznana rejska organizacija – PRO v sodelovanju s Slovenskimi združenji rejcev za posamezne pasme konj.

    Rejce, ki želijo svoje živali vključiti oz. pristopiti k izvajanju potrjenih rejskih programov, ki so objavljeni tudi na naši spletni strani obveščamo, da lahko to storijo z izpolnitvijo   IZJAVA REJSKI PROGRAM, ki jo morajo podpisano poslati na naslov:

    Veterinarska fakulteta

    Oddelek za selekcijo konj

    Cesta v Mestni log 47

    1000 Ljubljana

     

    Z vključitvijo v rejski program in s tem v program STRP vam je omogočeno izvajanje vseh zootehniških opravil v pristojnosti PRO, ki jih delno subvencionira MGKP. Višina pristojbin je določena s cenikom storitev PRO v letnem programu STRP, ki ga na predlog PRO v konjereji potrdi minister. Rejci, ki k izvajanju rejskega programa ne bodo pristopili, niso upravičeni do podpor, ki iz omenjenega izvirajo.

     

    Rejski programi

      

    Rejski program za pasmo slovenski hladnokrvni konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo posavski konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo haflinški konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo kasaški konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo slovenski toplokrvni konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo islandski konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo angleški polnokrvni konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo arabski polnokrvni konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo arabski konj

     PRENESI

    Rejski program za pasmo šetlandski poni

     PRENESI

     

    DPO VF v skladu z Dogovorom o sodolovanju sodeluje pri pripravi in izvajanju rejskega programa s:

  • Rodovniške knjige

    Rodovniška knjiga angleških polnokrvnih konj slovenske reje